עיכוב הליכים ו/או ביטול הליכים
לייעוץ משפטי 24/7 התקשרו: 1-700-702-755

עיכוב הליכים ו/או ביטול הליכים

מלכא ושות' משרד עורכי דין » מאמרים משפטיים » הוצאה לפועל » עיכוב הליכים ו/או ביטול הליכים

את הבקשה לעיכוב הליכים /או ביטול הליכים יש להגיש לרשם ההוצאה לפועל בצורה משפטית מנומקת בכדי שלא תצטרכו אח”כ להגיש ערעור על החלטת רשם שבד”כ מקשה על קבלת עיכוב ההליכים ושלבטח מייקרת את ההליך המשפטי. לרשם ההוצאה לפועל קיימת האפשרות לעכב את ההליכים לזמן קצוב ובמרבית המקרים יהיה מעוניין רשם ההוצל”פ להעביר את הבקשה לערכאה שיפוטית מוסמכת.

קיימת חשיבות רבה לאופן הגשת הבקשה, דבר שיגדיל את סיכוייכם לקבל את עיכוב ו/או ביטול ההליכים שננקטים כנגדכם, יש לדאוג להגיש תצהיר מפורט חתום ע”י עורך דין לאימות העובדות, כמו-כן יש להוסיף כל מסמך רלוונטי שיגבה את טענותיכם.

לרוב בית המשפט ו/או רשם ההוצאה לפועל יצטרך לקחת בחשבון את סיכויי הערעור של החייב על ההחלטה שעליה הוא מעוניין לערער. כלומר, במקום בו סיכויי הערעור קלושים מלכתחילה בית המשפט בדרך כלל ימנע ממתן צו לעיכוב הליכים ו/או ביטולם כלומר, אין כוונת הדברים שבית המשפט ישתכנע לחלוטין כי ערעורו של החייב יתקבל בבוא העת, אלא שהוא סובר שעל סמך העובדות שהובאו להליכי הערעור הננקטים יש סיכויים סבירים לצלוח.עוד נדגיש כי, על בית המשפט לבדוק את מאזן הנוחות ומהות הנזקים אשר עלולים להיווצר למי מהצדדים מקבלתה ו/או דחייתה של בקשת עיכוב הליכים ו/או ביטול הליכים. בפס”ד המשמש כהלכה לעניין זה נאמר ע”י כב’ נשיאת ביהמ”ש בייניש, וזאת לשון החלטתה:

בבוא בית המשפט להכריע באם לתת סעד ביניים שמעכב את הליכי ההוצאה לפועל עליו לבחון את הנזק שיגרם לנושים במידה ויינתן הצו, אל מול הנזק שיגרם למבקש במידה וימשיכו ההליכים”.

הכותב הינו ממשרד מלכא ושות’ עורכי דין המתמחה בנדל”ן, נזיקין, ביטוח לאומי, דיני עבודה והוצאה לפועל.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

עיכוב הליכים ו/או ביטול הליכים
דרג את מלכא ושות\' עורכי דין

שתפו אותנו ברשתות החברתיות!

מלכא ושות’ משרד עורכי דין היינו משרד אזרחי עם מוניטין הדואג להתאים עצמו לצורכי הלקוח ובכך בעצם מצליח משרד עורכי הדין לבסס את בנייתו על עבודה אישית, מסורה ומקצועית. למשרד עורכי הדין מלכא ושות’, מגוון רחב לקוחות מכל רחבי הארץ מרמת הגולן ועד אילת, ובכך בעצם מייצג משרד עורכי הדין את לקוחותיו בכל הערכאות המשפטיות: בית משפט השלום, מחוזי ועליון. מאחר ולמשרד עורכי הדין לקוחות מכל רחבי הארץ מעניק המשרד שירות בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי ללא התייחסות לאזור גיאוגרפי בודד ולמעשה עורכי הדין מופיעים בפני בתי המשפט בכל רחבי הארץ.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
לייעוץ משפטי אישי

שם מלא

דואר אלקטרוני

טלפון/סלולר

נושא הפנייה