סניף ראשי חיפה:
אנדריי סחרוב 9 בניין רג'וס קומה 8 מת"מ חיפה.
סניף תל אביב:
רח' ברקוביץ (מגדל המוזיאון), קומה 5.
סניף עפולה:
שדרות הנשיא 18 (בניין שילב), קומה 3 , עפולה.

תביעה – במה מדובר?

תביעה היא הליך בדיון שבו מבקש אדם מבית המשפט סעד המופנה כנגד אדם אחר. המושג תביעה נכון הוא גם לבתי המשפט השונים כדוגמא בית המשפט לענייני משפחה או אף בבית הדין הרבני או בית הדין השרעי או בית המשפט המחוזי בשבתו כבית המשפט לעניינים מנהליים והרשימה עוד ארוכה.

על אף השוני בין התביעות השונות המהות הינה דומה מאחר ומבקש התביעה פונה לצורך קבלת סעד שיכול להיות כספי ו/או כצו עשה ו/או בכל סעד הניתן לקבל בחוק.

הדיון בתביעה מתחיל עם הגשת כתב תביעה, לאחר המצאתו לנתבע רשאי הנתבע להגיש כתב הגנה תוך תקופה קצובה משתנה בין הליך להליך, ובאם לא כן ניתן יהיה לקבל נגדו פסק דין בהעדר הגנה.

באם הוגש כתב ההגנה יכול התובע להגיש כתב תשובה לרוב קיים צורך כי יגובה בתצהיר התובע, אך אינו מחויב לעשות כן ולמעשה יראה בית המשפט את כל האמור בכתב ההגנה כמוכחש. כבר בשלב זה קיימת אפשרות להגיש הודעות צד ג’, תביעה שכנגד, בקשות לסעדים זמניים ועוד.

לאחר התגבשות כתבי הטענות מגיע זמן קדם המשפט, בו דנים בעניינים מקדמיים ביניהם התיישנות, סמכות מקומית או עניינית, צירוף נתבעים ותובעים, גילוי מסמכים, שאלונים, פרטים נוספים וכיוצא בזה. לאחר סיום ההליכים המקדמיים ייקבע התיק לישיבת הוכחות, בה יביאו הצדדים את ראיותיהם, ויישמעו עדיהם.

בסיום ההליך ייתן בית המשפט את פסק דין, שבו יכריע האם ראוי התובע לקבל את הסעדים שביקש, ואף ייקבע הוצאות משפט ובין היתר שכר טרחת עורך דין.

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני חינם, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

מלכא ושות’ משרד עורכי דין:

טלפון: 1-700-702-755, למשרד סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל-אביב אך נותן מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ.

תביעה – במה מדובר?
דרג את מלכא ושות\' עורכי דין

שתפו את משרד מלכא ושות' עורכי דין

מלכא ושות’ משרד עורכי דין היינו משרד אזרחי עם מוניטין הדואג להתאים עצמו לצורכי הלקוח ובכך בעצם מצליח משרד עורכי הדין לבסס את בנייתו על עבודה אישית, מסורה ומקצועית. למשרד עורכי הדין מלכא ושות’, מגוון רחב לקוחות מכל רחבי הארץ מרמת הגולן ועד אילת, ובכך בעצם מייצג משרד עורכי הדין את לקוחותיו בכל הערכאות המשפטיות: בית משפט השלום, מחוזי ועליון. מאחר ולמשרד עורכי הדין לקוחות מכל רחבי הארץ מעניק המשרד שירות בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי ללא התייחסות לאזור גיאוגרפי בודד ולמעשה עורכי הדין מופיעים בפני בתי המשפט בכל רחבי הארץ.

תביעה – במה מדובר?
לייעוץ משפטי 24/7 התקשרו: "1-700-702-755
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
לייעוץ משפטי אישי

שם מלא

דואר אלקטרוני

טלפון/סלולר

נושא הפנייה