ביטול הסכם שכירות בשל ליקויים בדירה
לייעוץ משפטי 24/7 התקשרו: 1-700-702-755

ביטול הסכם שכירות בשל ליקויים בדירה

מלכא ושות' משרד עורכי דין » מאמרים משפטיים » מקרקעין » ביטול הסכם שכירות בשל ליקויים בדירה

לא אחת מקבל משרדנו פניות מצד שוכרים של נכסי מקרקעין (דירות מגורים, חנויות) המבקשים לברר מה ביכולתם לעשות כאשר קיימים ליקויים בדירה כדוגמת בעיות חשמל, רטיבות, סדקים, אשר בעל הנכס (המשכיר) נמנע מלתקנם.

הדברים בעייתים בפרט כאשר בעת חתימת הסכם השכירות נמסרים בטחונות כדוגמת המחאות, שטר חוב ושטר ערבות המצויים כמובן אצל בעל הנכס אשר מסרב לתקן את הליקויים בנכס.

את המענה ניתן למצוא הן בהסכם השכירות אשר נחתם בין הצדדים ואולם אם ההסכם מנוסח באופן חד צדדי לטובת המשכיר (תופעה החוזרת על עצמה במרבית המקרים), אזי ניתן למצוא את הפיתרון במס’ חוקים כדוגמת חוקי החוזים וכמובן חוק השכירות והשאילה, תשל”א – 1971.

כך לדוגמא,על פי סעיף 7 לחוק השכירות והשאילה“המשכיר חייב, תוך זמן סביר לאחר שקיבל דרישה לכך מאת השוכר, לתקן במושכר, או בנכס שברשותו המשמש את המושכר, כל דבר השולל או המגביל הגבלה של ממש את השימוש במושכר לפי ההסכם או לפי המקובל בנסיבות (להלן — פגם), בין שהפגם היה בזמן מסירת המושכר לשוכר ובין שהתהווה לאחר מכן, זולת פגם שהשוכר אחראי לו לפי חוק השומרים, תשכ”ז–1967, או שתיקונו, לפי ההסכם או לפי המקובל בנסיבות, אינו חל על המשכיר…”.

ב- ע”א 240/77 שלמה כרמל בע”מ נ’ פרפורי ושות’ בע”מ קבע ביהמ”ש, כי חוזה שכירות מיועד “להעניק לשוכר את ההנאה המוסכמת מן הקשר במשך כל תקופת ההתקשרות…”.

על כן, במקרה בו קיימים ליקויים שאינם מטופלים על ידי המשכיר חרף פניות חוזרות ונשנות מצד השוכר (רצוי לפנות בכתב) כי אז ניתן לפנות לביהמ”ש בדרישה לביטול הסכם השכירות וכן לקבל פיצויים בגין הנזקים אשר נגרמים לשוכר.

באחד מפסקי הדין קבע ביהמ”ש השלום בתל אביב, במקרה שבו החלו גושי טיח ליפול בנכס מושכר כי המשכיר חייב לתקן פגמים במושכר תוך זמן סביר לאחר שקיבל דרישה על כך מאת השוכר ומטרדים מעין אלה שהובאו בפניו מהווים הפרת חוזה מצד המשכיר. (ראה: ת”א (ת”א) 35621/01 חברת פרוספר גריל בר בע”מ נ’ חברת נכסי מפען בע”מ ואח’).

הכותב הינו ממשרד מלכא ושות’ עורכי דין המתמחה במשפט האזרחי, תביעות לשון הרע, תביעות אזרחיות, דיני בנקאות וחברות.

*אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי אלא כמידע כללי בלבד.

ביטול הסכם שכירות בשל ליקויים בדירה
הצביעו 3 ,ציון ממוצע 5

שתפו אותנו ברשתות החברתיות!

מלכא ושות' משרד עורכי דין היינו משרד אזרחי עם מוניטין הדואג להתאים עצמו לצורכי הלקוח ובכך בעצם מצליח משרד עורכי הדין לבסס את בנייתו על עבודה אישית, מסורה ומקצועית. למשרד עורכי הדין מלכא ושות', מגוון רחב לקוחות מכל רחבי הארץ מרמת הגולן ועד אילת, ובכך בעצם מייצג משרד עורכי הדין את לקוחותיו בכל הערכאות המשפטיות: בית משפט השלום, מחוזי ועליון. מאחר ולמשרד עורכי הדין לקוחות מכל רחבי הארץ מעניק המשרד שירות בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי ללא התייחסות לאזור גיאוגרפי בודד ולמעשה עורכי הדין מופיעים בפני בתי המשפט בכל רחבי הארץ.
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
לייעוץ משפטי אישי

שם מלא

דואר אלקטרוני

טלפון/סלולר

נושא הפנייה