סניף ראשי חיפה:
אנדריי סחרוב 9 בניין רג'וס קומה 8 מת"מ חיפה.
סניף תל אביב:
רח' ברקוביץ (מגדל המוזיאון), קומה 5.
סניף עפולה:
שדרות הנשיא 18 (בניין שילב), קומה 3 , עפולה.

המלצות לרוכש דירה

על פי סעיף 8 לחוק המקרקעין התחייבות לעשות עסקה במקרקעין טעונה מסמך בכתב
ראוי להדגיש, כי אף זיכרון דברים הינו חוזה לכל דבר ועניין, כאשר יום חתימת זיכרון הדברים הוא אף היום הקובע לעניין מס הרכישה. המשמעות הינה שחובת הדיווח לרשות המיסים מתקצרת.
קודם לרכישת הדירה יש לבחון שהנכס נבנה על פי היתר, וכן שהוא נקי מכל שעבוד, משכנתא, חוב, או כל זכות של צד ג’.
כמו כן, טרם רכישת הדירה חשוב לבחון את חבויות המס הנובעות מן ההסכם, בפרט מס השבח (החל על המוכר) ומס הרכישה (החל על הרוכש).
מומלץ אף להוציא במשרדי רשם המקרקעין (הטאבו) את נסח רישום הזכויות בנכס (במקרה הצורך אף במנהל, רשם המשכונות, רשות המיסים וכו’).
בהסכם עצמו חשוב לשים לב הן למבוא והן להסכם עצמו, לרבות, הצהרות הצדדים, התמורה, מועד מסירת החזקה, העברת הזכויות, מתן יפויי כוח בלתי חוזרים, סעדים וכיוב’.
מיד לאחר חתימת ההסכם, ומוקדם ככל האפשר, יש לרשום (ככל שניתן) הערת אזהרה, אשר מסייעת במניעת עסקה סותרת ו/או נוגדת, ומגנה אף בפני עיקול.
חשוב להדגיש, כי חובה לדווח על העסקה לרשויות המס תוך המועד שנקבע לכך בחוק.
בעניין זה אציין, כי ללא קבלת אישורי מיסים מרשויות המס לא ניתן להשלים את העסקה במשרדי רישום המקרקעין (כמו גם אישורי רשות מוניציפאלית, וועדה מקומית לתכנון ובניה וכו’).
טיפ אחרון אשר עלה בחודשים האחרונים בכלי התקשורת בפרשת חפציבה הינו: שיש להבטיח כי הכספים אשר משולמים על ידי הרוכש יובטחו בהתאם לחוק המכר (דירות) (הבטחת השקעות של רוכשי דירות), לפיו נאסר על המוכר לקבל למעלה מ-15% מן התמורה אלא אם הבטיח את ההשקעה כקבוע בחוק.
רכישת דירה (ו/או מגרש לצורך הקמת הבית) הינה הרכישה הגדולה ביותר (בדר”כ) אותה מבצע אדם במשך חייו. על כן, יש להיזהר בטרם החתימה על כל מסמך שהוא ולהיוועץ קודם לכן עם עו”ד.

הכותב הינו ממשרד מלכא ושות’ עורכי דין המתמחה בנדל”ן, נזיקין, מקרקעין, מכר דירות והוצאה לפועל.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

המלצות לרוכש דירה
דרג את מלכא ושות\' עורכי דין

שתפו את מלכא ושות' עורכי דין

מלכא ושות’ משרד עורכי דין היינו משרד אזרחי עם מוניטין הדואג להתאים עצמו לצורכי הלקוח ובכך בעצם מצליח משרד עורכי הדין לבסס את בנייתו על עבודה אישית, מסורה ומקצועית. למשרד עורכי הדין מלכא ושות’, מגוון רחב לקוחות מכל רחבי הארץ מרמת הגולן ועד אילת, ובכך בעצם מייצג משרד עורכי הדין את לקוחותיו בכל הערכאות המשפטיות: בית משפט השלום, מחוזי ועליון. מאחר ולמשרד עורכי הדין לקוחות מכל רחבי הארץ מעניק המשרד שירות בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי ללא התייחסות לאזור גיאוגרפי בודד ולמעשה עורכי הדין מופיעים בפני בתי המשפט בכל רחבי הארץ.

המלצות לרוכש דירה
לייעוץ משפטי 24/7 התקשרו: "1-700-702-755
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
לייעוץ משפטי אישי

שם מלא

דואר אלקטרוני

טלפון/סלולר

נושא הפנייה