תביעה חוק הגנת הצרכן
לייעוץ משפטי 24/7 התקשרו: 1-700-702-755

תביעה חוק הגנת הצרכן

לאחרונה הוגשה ע”י משרדנו תביעה כנגד חברת תקשורת אשר נמנעה במשך חצי שנה להשיב ללקוחותינו סכום של 350 ₪ בגין חיבורי אינטרנט זאת על אף שלקוחותינו התנתקו מהשירות קודם לכן. בראשית הדרך ניסה משרדנו לסגור את העניין על דרך הפשרה ולחייב את חברת התקשורת בתשלום ההחזר בתוספת ריביות וסכום סמלי בגין הדרישה, הנתבעת החליטה באופן חד צדדי להשיב ללקוחותינו סכום של 200 ₪ ובכך סברה כי תוריד מעליה את דרישת הכספים.

לאחר מס’ שבועות שלא הובהרה הסיבה של ההחזר החלקי תבע משרדנו את החברה בדרישה להחזר יתרת התשלום בסך 150 ₪ בתוספת פיצויי כספי בסכום של 10,000 ₪.

משרדנו ציין כי הבקשה לפיצויי הוא בכפוף לחוק הגנת הצרכן שעל תכליתו של החוק ניתן ללמוד   מרע”א 2701/97 מדינת ישראל נ’ דניאל צ’רטוק, פ”ד נו (2) 876, עמוד 884, המפנה אל ערעור ברזני ואל רע”א 8733/96 לנגברט נ’ מדינת ישראל – מינהל מקרקעי ישראל, פ”ד נה (1) 168):

“…להשליט אורחות התנהגות על המגזר העסקי ולקבוע כללי משחק הוגנים ביחסים שבין הצרכן לעוסק. החוק בא להבטיח כי העוסק לא ינצל את מעמדו הכלכלי העדיף על-מנת להתעשר שלא כדין על חשבונו של הצרכן… החוק בא לצמצם את פערי הכוחות והמידע בין ספקים שיש להם מומחיות בתחום עיסוקם ובין הפרט.” 

עוד בטרם התקיים הדיון ומאחר ומשרדנו גיבה טענותיו ודרישותיו בפסיקה ובחוק החליטה הנתבעת לפצות את לקוחותינו לאחר דין ודברים בסכום של 5,000 ₪ בתוספת אגרות ביהמ”ש ששולמו.

מייד עם קבלת ההצעה הסופית הצענו ללקוחותינו לקנות סיכון ולקבל את הצעתה הסופית של הנתבעת, זאת מאחר שאין אדם יודע כיצד יוחלט ע”י ביהמ”ש.

הכותב הינו ממשרד מלכא ושות’ עורכי דין המתמחה בנדל”ן, דיני משפחה, משפט אזרחי, תביעה חוק הגנת הצרכן ומשפט אזרחי.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

תביעה חוק הגנת הצרכן
דרג את מלכא עורכי דין

שתפו אותנו ברשתות החברתיות!

מלכא ושות' משרד עורכי דין היינו משרד אזרחי עם מוניטין הדואג להתאים עצמו לצורכי הלקוח ובכך בעצם מצליח משרד עורכי הדין לבסס את בנייתו על עבודה אישית, מסורה ומקצועית. למשרד עורכי הדין מלכא ושות', מגוון רחב לקוחות מכל רחבי הארץ מרמת הגולן ועד אילת, ובכך בעצם מייצג משרד עורכי הדין את לקוחותיו בכל הערכאות המשפטיות: בית משפט השלום, מחוזי ועליון. מאחר ולמשרד עורכי הדין לקוחות מכל רחבי הארץ מעניק המשרד שירות בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי ללא התייחסות לאזור גיאוגרפי בודד ולמעשה עורכי הדין מופיעים בפני בתי המשפט בכל רחבי הארץ.
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
לייעוץ משפטי אישי

שם מלא

דואר אלקטרוני

טלפון/סלולר

נושא הפנייה