מאמר על עורך דין משפחה וגירושין

לייעוץ משפטי ללא התחייבות בתחום המקרקעין

התקשרו אלינו 1-700-702-755!

 

לפרק את הקשר עם ליווי של עורך דין משפחה וגירושין

אין ספק שפירוק תא משפחתי הינו אחד האקטים האישיים היותר טעונים וקשים, שמציב גם מורכבות רבה מבחינה משפטית. כדי לבצע את המהלך באופן כמה שיותר נכון ויעיל כדאי ללווות אותו עם עורך דין משפחה וגירושין מומלץ, שיעזור לכם להגיע להסכם גירושין שמקובל עליכם. על המשמעות של הליך גירושין ובחירה נכונה של עורך דין עבורו יפרט המאמר הבא.

הקושי והמורכבות בהליך גירושין

הליכי גירושין הם תהליך מורכב וקשה, הן מבחינה רגשית והן מבחינה משפטית. מבחינה רגשית גירושין כרוכים בחוויה של פרידה ואובדן החלום של חיים משותפים. הם מלווים בתחושות קשות כמו עצב, כעס, אשמה, חרדה ובדידות. בנוסף, הגירושין משפיעים באופן משמעותי על ילדים, ועלולים לגרום להם לתחושות קשות כמו חוסר ביטחון, עצב, כעס ובלבול.

בנוסף לכך, הליך גירושין גם כרוך בהתמודדות עם היבטים משפטיים סבוכים, רגישים וקשים כמו חלוקת רכוש, קביעת מזונות  לילדים לאחד מבני הזוג, קביעת הסדרי משמורת והסדרי ראייה לגבי ילדים. לא אחת הליכים משפטיים אלו הופכים לעוד יותר מורכבים ומייגעים עקב סכסוך בין בני הזוג, קשיים כלכלים והיעדר תמיכה של הסביבה.

אי לכך, בכדי להתמודד עם הליך גירושין חשוב לקבל ליווי משפטי מקצועי של עורך דין המתעסק בדיני משפחה.

המשמעות וההבדל בין הסכם גירושין ויחסי ממון

שני הסכמים משמעותיים בתחום דיני המשפחה הם הסכם גירושין ויחסי ממון. הסכם יחסי ממון הוא מסמך משפטי הנחתם על ידי בני זוג לפני נישואיהם או במהלכם, הקובע כיצד יחולק רכושם של בני הזוג במקרה של גירושין או פטירה. לעומת זאת, הסכם גירושין הוא מסמך משפטי המסדיר את תנאי הפרידה בין בני זוג, לאחר שהוחלט על פירוק הנישואין. הסכם זה נוגע לכל ההיבטים של פירוק חיי הנישואין המשותפים, ביניהם:

  • חלוקת הרכוש: הסכם גירושין קובע כיצד יחולק הרכוש המשותף של בני הזוג, שנצבר במהלך חיי הנישואין.
  • מזונות: הסכם זה יכול לקבוע תשלום מזונות מבן זוג אחד למשנהו, וכן מזונות ילדים, מדור, הוצאות רפואיות (מחציות), חוגים ועוד…
  • משמורת והסדרי ראייה: הסכם גירושין קובע את אופן חלוקת המשמורת על ילדי בני הזוג, וכן את הסדרי הראייה ביניהם.
  • עניינים נוספים: הסכם גירושין יכול לכלול נושאים נוספים, כגון חלוקת חובות, זכויות סוציאליות, גט, ועוד.

חשוב לציין כי עריכת הסכם גירושין (ויחסי ממון) צריכה להיעשות בליווי משפטי מקצועי של עורך דין דיני משפחה. זאת מכיוון שהסכמים אלו צריכים להיות תקפים מבחינה משפטית, וחשוב לוודא שהם ערוכים בצורה נכונה.

בחירה מוצלחת של עורך דין גירושין

יש לדעת כי בחירת עורך דין גירושין מנוסה ומתאים יכולה להשפיע רבות על התוצאות של התהליך ועל עתידכם. לשם כך חשוב לבחור בעורך דין שיש עבורו חוות דעת והמלצות חיוביות. כמו כן חשוב לבחור בעורך דין העוסק בדיני משפחה ושיש לו ניסיון רב בניהול תיקי גירושין.

בנוסף לכך, חשוב לברר אודות גישתו של עורך הדין, האם הוא נוטה לפתור סכסוכים בדרכי שלום או מעדיף הליכים משפטיים ארוכים. ובכל מקרה כדאי לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך הדין ולבדוק עם יש לכם עימו כימיה טובה ועם אתם מרגישים נוח עימו.

מומלץ גם שתבררו מראש את שכר הטרחה של עורך הדין והאם הוא כולל את כל ההוצאות הצפויות. שימו לב שעורך הדין יהיה זמין עבורכם ושניתן ליצור איתו קשר.

למה חשוב לבחור עורך דין לגירושין מנוסה בתחום דיני משפחה?

אחד הפרמטרים העיקריים בבחירת עורך דין הוא היותו מגיע מתחום דיני המשפחה מאחר שתחום זה קשור באופן ישיר לנושאי גירושין. עורך דין מנוסה העסוק בתחום זה יהיה בעל ידע נרחב בחוקים ובפסיקה העדכנית, וידע כיצד ליישם אותם בצורה מיטבית לטובתכם. הוא יידע לזהות את הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות לתיק שלכם ויביא לידי ביטוי את זכויותיכם בצורה הטובה ביותר.

כמו כן, עורך דין דיני משפחה מנוסה, שטיפל במקרים רבים דומים למקרה שלכם וצבר ניסיון רב בניהול הליכי גירושין, יוכל להעריך את הסיכויים והסיכונים הכרוכים בהליך ולבנות אסטרטגיה משפטית נכונה עבורכם, הוא ידע כיצד להתמודד עם אתגרים לא צפויים במהלך התהליך, להכין ולייצג אתכם בבית משפט בצורה יעילה ומקצועית.

מעבר לכך, בהיותו עוסק בדיני משפחה, עורך הדין יהיה מודע לרגישות נושא הגירושין ויגלה הבנה ותמיכה לאורך כל התהליך. הוא ידע להקשיב לכם, לייעץ לכם ולעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות עבורכם ועבור ילדיכם.

למה עדיף לבחור עורך דין גירושין הדוגל בדרכי שלום?

במרבית מקרי הגירושין עדיף לבחור עורך דין הדוגל בדרכי שלום, וזאת מכמה סיבות עיקריות:

  • צמצום סכסוכים: גישות משפטיות עוינות עלולות להוביל למלחמת התשה בין בני הזוג, להעצים את הסכסוך ולפגוע בילדים. עורך דין המתמקד בדרכי שלום ידע לנהל משא ומתן יעיל ולסייע לבני הזוג להגיע להסכמות משותפות.
  • חיסכון בזמן ובעלויות: הליכים משפטיים ארוכים ומייגעים גורמים לעלויות גבוהות, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה רגשית, כאשר לא אחת גישות שלום המקטינות את רמות הסכסוך מאפשרות לסיים את התהליך בצורה מהירה ויעילה יותר.
  • שמירה על יחסים טובים: גירושין בדרכי שלום יאפשרו לבני הזוג לשמור על יחסים טובים יותר לאחר הפרידה, דבר שחשוב במיוחד אם יש להם ילדים משותפים.
  • התמקדות בילדים: גישות שלום שמות דגש על טובת הילדים ומאפשרות להם להתמודד עם הפרידה בצורה טובה יותר.
  • בריאות נפשית: גישות שלום גורמות לפחות לחץ וחרדה ותורמות לבריאות הנפשית של בני הזוג.
מלכא ושות' משרד עורכי דין משפחה וגירושין

מלכא ושות' משרד עורכי דין עורך דין משפחה וגירושין

המלצה על משרד עורכי דין משפחה וגירושין

עומדים להתגרש ומחפשים אחר עורך דין משפחה וגירושין מומלץ? כדאי לכם לפנות אל משרד עורכי הדין מלכא ושות' שמוביל בארץ בנושאי גירושין. במשרד דוגלים בניסיון להגיע להסכמות של הפרדה בדרכי שלום מתוך רצון להפחית ככל הניתן שניתן את העימותים והמחלקות.

לשירותי עורך דין משפחה וגירושין ולקבלת עוד מידע ויעוץ מקצועי בנושא צרו קשר עם משרד עורכי דין מלכא ושות' בטלפון 1-700-702-755

 

5/5 - (23 הצבעות)