הסכם ממון – הקדמה:

הסכם ממון היינו הליך המתקיים לרוב טרם הנישואים ונועד להגדיר את הזכויות והחובות בין בני הזוג הן במהלך הנישואין והן לאחר מכן במידה ונאלצים להתגרש (ראה עמוד עורך דין גירושין).

יש לציין כי בשנים האחרונות קיימת מגמה לבצע הסכם טרום נישואין בין בבני הזוג מאחר ובכל שנה גדלים משמעותית אחוז המתגרשים בישראל.

מאחר וקשר הנישואין יוצר חיובים משפטיים של הבעל והאישה זה כלפי זה, כורכים בתוכם הגירושין גם סיכון כלכלי, שלרוב משפיע על בעלי עסקים שעלולים במהלך הגירושין לאבד חלק ניכר מעסקיהם.

הסכם ממון הינו הסכם אשר נועד להסדיר את מערכת היחסים הרכושניים והכספיים בין הצדדים לעת פירוד, אשר על כן יכול הסכם הממון למנוע מצב של ניהול הליכים משפטיים קשים הסבים סביב נושאי הרכוש, בעת הגירושין.

הסכם טרם הנישואים יש להחתים בפני נוטריון שיאשר את הסכמות הצדדים, לעומת זאת במידה וההסכם נעשה לאחר נישואי הצדדים יש לאשרו אך ורק בפני בית המשפט לענייני משפחה בכדי שיוודא בית המשפט כי הצדדים ערכו את ההסכם מרצון, הבינו את משמעויותיו וחתמו עליו מרצון חופשי.

יש לציין כי הסכם ממון נחשב ככל חוזה ועל כן חל לגביו חוק החוזים, לפיכך מומלץ להתאים חוזה פרטני בין בני הזוג ע"י היוועצות עם עורך דין שייקח בחשבון את כל הסוגיות השונות שלרוב אינן דומות בין כל הזוגות.

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

הכותב הינו ממשרד עורכי דין מלכא ושות' המתעסק בנדל"ן, איחוד תיקים, ביטוח לאומי, דיני עבודה הוצאה לפועל וכינוס נכסים.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

מחפשים עורך דין הסכם ממון? אנו כאן לשירותכם!

הסכם ממון – פנו אל מלכא ושות' משרד עורכי דין:

מלכא ושות' משרד עורכי דין כאן לשירותכם ונשמח להעניק לכם ייעוץ משפטי וייצוג בכל רחבי הארץ.

משרדנו בעל ניסיון רב בעריכת הסכמי ממון ובנושאים נוספים הקשורים בתחום דיני משפחה.

למידע נוסף וייעוץ ניתן לפנות אלינו דרך הטלפון: 1-700-702-755 או דרך טופס צור קשר.

למשרדנו סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל-אביב אך נותן מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ.

עורך דין הסכם ממון ברחבי הארץ:

מחפשים עורך דין הסכם ממון? מלכא ושות' לשירותכם בכל רחבי הארץ!

מאמרים אחרונים:

עורך דין מע"מ – מה כדאי לדעת?

ניווט בנוף המורכב של מס ערך מוסף (מע"מ) עלול להפוך למשימה מרתיעה עבור אנשים פרטיים ועסקים כאחד. המורכבות והתקנות סביב נושא המע"מ מחייבות מומחיות של איש מקצוע מיוחד, כלומר עורך דין מע"מ. למומלצים משפטיים מסוג זה יש את הידע והניסיון

הלכת השוויון בנטל המזונות על מי חלה ההלכה 

הלכת השוויון בנטל המזונות על מי חלה ההלכה מאמר מקצועי העונה על שאלות נפוצות בעניין מזונות לייעוץ משפטי ללא התחייבות בתחום גירושין ודיני משפחה. התקשרו אלינו 1-700-702-755! הלכת השוויון בנטל המזונות? פס"ד 919/15 כפי שמוכר בקרב עורכי הדין כ"הלכת השוויון

  • עורך דין חדלות פירעון

עורך דין מיסים

משרד עו״ד מלכא ושות׳ הינו משרד עו״ד בוטיק, בעל מחלקה ייעודית הכוללת עורכי דין המתעסקים בדיני מיסים, בייצוג נישומים מול רשויות המס, בין אם במסגרת חקירות שהרשויות מנהלות כנגד הנישומים ובין אם בהליכים משפטיים מול רשויות המס. למשרדנו עיסוק הן

מאמרים הסכם ממון