מלכא ושות' עורכי דין חדלות פירעון

חדלות פירעון הינו הליך החל על חייבים שהם יחידים ואשר מתנהל בביתי המשפט השלום השונים בארץ בהתאם לאיזור מגוריו של החייב/היחיד ועל-כן קיימת חשיבות בבחירת עורך דין חדלות פירעון המתעסק בתחום חדלות הפירעון.

במתן צו פתיחת הליכים יש יתרונות וחסרונות עבור החייב/היחיד ונושיו; ברוב המקרים, היחיד הוא שמבקש הגנה מנושיו על ידי כניסה להליך זה.

מחפשים עורך דין חדלות פירעון מומלץ ומקצועי? פנו אלינו – 1-700-702-755!

הליך חדלות פירעון 

עסק שאינו חברה או אדם בגיר החייב כסף, יכול להגן על עצמו מפני הנושים בסעד של בקשה לחדלות פירעון.

התנאי הבסיסי הוא: תושב ישראל מעל גיל 18 החייב סך של עד 150,000ש"ח ינהל את ההליך בהוצאה לפועל ומעל 150,000 ש"ח ינהל את ההליך בבית משפט השלום הסמוך למקום מגוריו ו/או עסקו.

יש לשים לב כי חברה אינה פושטת רגל אלא נכנסת לפירוק.

בהליך חדלות פירעון, יש לפעול בדרך הבאה: על היחיד למלא טופס בקשת חייב למתן צו פתיחת הליכים, למלא מסמך המוגדר כדין וחשבון על חובות ונכסים, וכן לצרף כתב ויתור על סודיות.

בנוסף, על החייב להכין תצהיר על הסתבכותו הכלכלית וזאת בדיוק כפי שהיה קודם לכן בהליך פש"ר (פשיטת רגל).

המידע שנמסר נבדק בקפידה ע"י נציגי הממונה ובמידה ונמסר מידע שקרי, החייב חשוף לתביעה פלילית מצד הממונה ולביטול צו פתיחת ההליכים, אם ניתן לו.

במועד הכנת המסמכים יש לשלם אגרה לממונה בסך של כ- 900 ש"ח.

נציג הממונה יקבע על סמך הנתונים שבידיו ובהתחשב בחוק הגנת השכר תשלום חודשי, כתנאי לקבלת עיכוב הליכים ומתן צו פתיחת ההליכים.

במקרים בהם אין הסכמה בין הצדדים לגבי צו תשלומים רשאי ביהמ"ש הדן בתיק ליתן החלטה על בסיס הבקשות ותגובות הצדדים וללא צורך בדיון ובמקרים אחרים יקבע ביהמ"ש דיון לצורך קביעת צו התשלומים ואשר בו  החייב מוכרח להופיע פיזית לצורך חקירתו וקביעת התשלום החודשי כפי שמבוצע בחקירת יכולת בהוצאה לפועל.

בקשה לעיכוב הליכים לפני קבלת צו פתיחת הליכים בהליכי חדלות פירעון

בשלב הראשוני על החייב לפנות ללשכת ההוצאה לפועל לפי ס' 77 ולצרף לבקשת עיכוב ההליכים את בקשתו לחדלות פירעון.

חשוב לציין כי רשם ההוצאה לפועל רשאי אך אינו חייב לעכב הליכים עד 90 יום מרגע הגשת המסמכים, במידה ורשם ההוצאה לפועל מסרב לעיכוב ההליכים ניתן להגיש בקשה לעיכוב הליכים לבית המשפט שדן בתיק אך לצערנו לרוב בתי המשפט לא נוהגים להתערב מהחלטות מסוג זה.

עוד חשוב לציין כי במידה ובאותו מועד מתנהלת תביעה כנגד החייב בבית משפט אחר ניתן להגיש לאותו ביהמ"ש בקשה לעיכוב הליכים ועל בסיס זה רשאי השופט הדן בתיק לעכב את הליכי המשפט או להתנות את המשכם בתנאים הנראים לו. למען הסר ספק נציין כי עיכוב הליכים בבית משפט שאינו בית המשפט שדן בחדלות הפירעון משפיע רק על ההליכים בבית המשפט שהורה על עיכוב ההליכים.

חדלות פירעון – חשיבות של כל מקרה לגופו

תחום חדלות הפירעון הינו תחום פרטני הלוקח בחשבון פרטים אישיים ונתונים שיש לכל אדם ואדם ועל-כן חשוב להבהיר כבר עתה אין תיק כדוגמת תיק אחר ובמה אמורים הדברים? רבים הפונים למשרדנו רוצים לדעת מראש בכמה ייסגר התיק שוב לא ניתן לומר לשום לקוח בכמה ייסגר התיק שלו וכל הבטחה שניתנת ללקוח בוודאי שאינה ריאלית ומכבדת את המקצוע על כן לקוחות שמחפשים הבטחות לרוב מוצאים את עצמם בתסבוכת הרבה יותר גדולה ומשמעותית וזאת בשל הציפייה המוטעית.

כאמור עורכי דין עם ניסיון שתחום יודעים כיצד להגיב כמעט לכל סיטואציה שתופיע מולם ואף יודעים כיצד לנתב נכון את התיק לטובת הלקוח עם זאת חשוב להבהיר כי אין פסיקה אחידה בבתי המשפט ועל-כן חשוב ללקוח לדעת זאת בתחילת הדרך.

לא פעם בזמן ההליך ראה משרדנו בנסיבות כאלה ואחרות הסתבכות בתיק המשפטי ופעל בדרכים יצירתיות כמו בקשה לאסיפת נושים או תקיפה מחודשת של הטענות לגבי היווצרות החובות ו/או ההתנהלות בהליך על-כן חשוב כי עו"ד יהיה זמין ויפעל תוך ראיה לטווח ארוך דבר המשפיע ומועיל ליחיד בהמשך הדרך.

הכותב הינו ממשרד מלכא ושות' משרד עורכי דין חדלות פירעון המתעסק בנדל"ן, חדל"פ, ביטוח לאומי, דיני עבודה, הוצאה לפועל, וכינוס נכסים.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

עורך דין חדלות פירעון מטעם מלכא ושות'

מחפשים עורך דין חדלות פירעון? פנו אלינו ואנו ב-משרד עורכי דין מלכא ושות' נדאג ללוות אתכם בהליך חדלות פירעון.

אנו נמלא את הטפסים הרלוונטיים ונבצע את ההליך המשפטי בתחום חדלות הפירעון (חדל"פ), בכל נושא תחת תחום זה.

עורכי הדין במשרד עורכי הדין מלכא ושות' נותנים מענה במגוון רחב של תחומים, למשרדנו יש סניף ראשי בחיפה ושלוחות בתל אביב, עפולה והרצליה אך אנו נותנים מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ, מצפון ועד דרום.

ניתן למצוא ברחבי האתר עוד תחומים משפטיים רבים כמו: ביטוח לאומי, דיני עבודה, דיני משפחה ועוד רבים אחרים,

בכל אחד מהתחומים עורכי הדין ממשרדנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

לפרטים ומידע נוסף על תחום פשיטת רגל ו/או תחומים נוספים הנכם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755.

פשיטת רגל – מאמרים אחרונים:

  • נזיקין פגיעת קטין בבית ספר עקב החלקה

נזיקין פגיעת קטין בבית ספר עקב החלקה

מאמר בנושא נזיקין – פגיעת קטין בבית ספר עקב החלקה לייעוץ משפטי ללא התחייבות בתחום הנזיקין התקשרו אלינו 1-700-702-755! רקע כללי: בביהמ"ש השלום בחיפה (ת"א 37737-12-18) נבחנה תביעה לפיצוי בעקבות תאונה שאירעה לתובעת במהלך לימודיה כאשר לטענת התובעת בעת שירדה

  • תחשיב מס הכנסה לחברה בהליך גירושין

תחשיב מס הכנסה לחברה בהליך גירושין

מאמר בנושא גירושין ומיסים – תחשיב מיסוי חברה בגירושין לייעוץ משפטי ללא התחייבות בהליכי מיסים ו/או גירושין התקשרו אלינו 1-700-702-755! כיצד יש לתחשיב מס חברות בהליכי גירושין? לפנינו מאמר בנושא מיסים וגירושין לעניין מס חברות בהליך גירושין - השאלות העומדות

מאמרים פשיטת רגל [/fusion_text]<div class="fusion-text fusion-text-2"></div> מאמרים פשיטות רגל