מלכא ושות' עורך דין פשיטת רגל – הקדמה:

פשיטת רגל היא הליך חדלות פירעון החל על חייבים שהם יחידים ואשר מתנהל בביתי המשפט המחוזים השונים בארץ בהתאם לאיזור מגוריו של החייב ועל-כן קיימת חשיבות בבחירת עורך דין פשיטת רגל המתעסק בתחום פשיטת הרגל.

בהכרזת החייב כפושט רגל יש יתרונות וחסרונות עבור החייב ונושיו; ברוב המקרים, החייב הוא המבקש הגנה מנושיו על ידי כניסה להליך זה.

מחפשים עורך דין פשיטת רגל מומלץ ומקצועי? פנו אלינו – 1-700-702-755!

הליך פשיטת רגל

עסק או אדם בגיר החייב כסף, יכול להגן על עצמו מפני הנושים בסעד של פשיטת רגל.

התנאי הבסיסי הוא: תושב ישראל מעל גיל 18 החייב מעל 13,000 ₪. סכום המשתנה מעת לעת בכל 1 לינואר.

יש לשים לב כי חברה אינה פושטת רגל אלא נכנסת לפירוק.

התהליך הוא למי שהחליט כי הפתרון המתאים ביותר בשבילו לצורך סילוק החובות הוא מסלול של פשיטת רגל, מגיש בקשה לפשיטת רגל.

בהליך פשיטת רגל, יש לפעול בדרך הבאה: על החייב למלא טופס בקשת חייב למתן צו כינוס והכרזתו כפושט רגל, למלא מסמך המוגדר כדין וחשבון על חובות ונכסים, וכן לצרף כתב ויתור על סודיות.

בנוסף, על החייב להכין תצהיר על הסתבכותו הכלכלית.

המידע שנמסר נבדק בקפידה ע"י נציגי הכונס הרשמי ובמידה ונמסר מידע שקרי, החייב חשוף לתביעה פלילית מצד כונס הנכסים ולביטול צו הכינוס,אם ניתן לו.

פתיחת התיק וקביעת תשלום חודשי לאחר מכן במשרדי הכונס הרשמי באזור המגורים או ניהול העסק, פותחים תיק, ומשלמים אגרה כ- 1,600 ₪.

נציג הכונס הרשמי יקבע על סמך הנתונים שבידיו ובהתחשב בחוק הגנת השכר תשלום חודשי, כתנאי לקבלת עיכוב הליכים.

במקרים בהם אין הסכמה בין הצדדים לגבי צו תשלומים רשאי ביהמ"ש הדן בתיק ליתן החלטה על בסיס הבקשות ותגובות הצדדים וללא צורך בדיון ובמקרים אחרים יקבע ביהמ"ש דיון לצורך קביעת צו התשלומים ואשר בו  החייב מוכרח להופיע פיזית לצורך חקירתו וקביעת התשלום החודשי כפי שמבוצע בחקירת יכולת בהוצאה לפועל.

בקשה לעיכוב הליכים לפני צו כינוס נכסים בפשיטת רגל

בשלב הראשוני על החייב לפנות ללשכת ההוצאה לפועל לפי ס' 77 ולצרף לבקשת עיכוב ההליכים את בקשתו לפשיטת רגל ללא נספחים ואישור תשלום האגרה הראשוני.

חשוב לציין כי רשם ההוצאה לפועל רשאי אך אינו חייב לעכב הליכים עד 90 יום מרגע הגשת המסמכים, במידה ורשם ההוצאה לפועל מסרב לעיכוב ההליכים ניתן להגיש בקשה לעיכוב הליכים לבית המשפט שדן בתיק הפש"ר.

עוד חשוב לציין כי במידה ובאותו מועד מתנהלת תביעה כנגד החייב בבית משפט אחר ניתן להגיש לאותו ביהמ"ש בקשה לעיכוב הליכים ועל בסיס זה רשאי השופט הדן בתיק לעכב את הליכי המשפט או להתנות את המשכם בתנאים הנראים לו. למען הסר ספק נציין כי עיכוב הליכים בבית משפט שאינו בית המשפט שדן בפשיטת הרגל משפיע רק על ההליכים בבית המשפט שהורה על עיכוב ההליכים.

הרפורמה החדשה בהליכי פשיטת הרגל

בשנת 2016 ולאחר מאות פניות שהגיעו למשרד מלכא ושות' עורכי דין הנוגעות לרפורמה החדשה בפשיטת רגל ולסוגיה כי לרבים מהחייבים הובטח על ידי עורכי דין לסיים את הליך פשיטת הרגל תוך 18 חודשים מה שלא קרה כמעט בכל המקרים בפועל ועל-כן החליט משרדנו לפרסם את דבריו לעניין הן בכתבות שפורסמו באתרי החדשות והן במאמר ייעודי שנכתב גם באתרנו "טעות בהבנת הרפורמה החדשה" זה ולהסביר שכל שמדובר הינו גימיק לגיוס לקוחות ובמה אמורים הדברים? ראשית הרפורמה החדשה היא לא חוק!!! כשמה כן היא מדובר ברפורמה שגובשה על ידי כונס הנכסים הרשמי ולמעשה הרפורמה מתווה את דרך פעולת ניהול התיק לכל הצדדים. הרפורמה מדברת על כך שהחייב יהיה בצו כינוס זמני למשך 18 חודשים ואשר בסופו יגיש המנהל המיוחד תוכנית פרעון שזמנה בין 36 – 60 חודשים תלוי בנסיבותיו של כל חייב הכולל בין היתר: מצב נכסים, גובה חובות, מצב רפואי, מצב משפחתי ועוד נסיבות שונות כאלה ואחרות.

למעשה החייב מקבל לאחר 18 חודשים במרבית המקרים מה שמכונה על ידי בית המשפט הפטר מותנה מחובותיו ועליו לעמוד בתוכנית הפרעון שגובשה בין הצדדים בהסכמה או שלא בהסכמה. (חשוב לציין כי לחייב/ת קיימת אפשרות בכל עת להעמיד את מלוא תוכנית הפרעון שניתנה כהפטר מותנה ובכך לצמצם את משך זמן השהייה בהליך).

הליך פשיטת הרגל הינו הליך אשר בסופו של יום יכול להעניק לחייב לאחר מס' שנים אפשרות להגיש בקשה להפטר דבר שיכול להביא בסופו של יום למחיקת כל חובותיו של החייב הן חובות שנתבעו בהוצאה לפועל והן חובות שלא נפתחו כלל תיקי הוצאה לפועל, דרך נוספת היא לנסות ולקיים עוד בטרם סגירת התיק הליך של אסיפת נושים ולהציע הצעה כספית סבירה לסגירת החובות.

הכותב הינו ממשרד מלכא ושות' משרד עורכי דין פשיטת רגל המתעסק בנדל"ן, פשיטות רגל, ביטוח לאומי, דיני עבודה, הוצאה לפועל וכינוס נכסים.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

משרד עורכי דין מלכא ושות' – מי אנחנו?

מחפשים עורך דין פשיטת רגל? פנו אלינו ואנו ב-משרד עורכי דין מלכא ושות' נדאג ללוות אתכם בהליך פשיטת הרגל.

אנו נמלא את הטפסים הרלוונטיים ונבצע את ההליך המשפטי בתחום פשיטת רגל (חדלות פרעון), בכל נושא תחת תחום זה.

עורכי הדין ב-משרד עורכי הדין מלכא ושות' נותנים מענה במגוון רחב של תחומים, למשרדנו יש סניף ראשי בחיפה ושלוחות בתל אביב, עפולה וטבריה אך אנו נותנים מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ, מצפון ועד דרום.

ניתן למצוא ברחבי האתר עוד תחומים משפטיים רבים כמו: ביטוח לאומי, דיני עבודה, דיני משפחה ועוד רבים אחרים,

בכל אחד מהתחומים עורכי הדין ממשרדנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

לפרטים ומידע נוסף על תחום פשיטת רגל ו/או תחומים נוספים הנכם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755.

פשיטת רגל – מאמרים אחרונים:

  • מאמר בדיני משפחה – ידועים בציבור - ירושה

מאמר בדיני משפחה – ידועים בציבור – ירושה

מאמר בדיני משפחה – ידועים בציבור - ירושה לייעוץ משפטי ללא התחייבות בדיני משפחה / ידועים בציבור / גירושין התקשרו אלינו 1-700-702-755! האם עצם הכוונה להינשא במועד עתידי, היינו בשאיפה לבוא בגדר מעמד הנישואין על השלכותיו המשפטיות, כדי להוות אינדיקציה

  • מאמר חדלות פירעון תכנון נכון

מאמר חדלות פירעון – לא עוד ירייה באפלה, תכנון מדויק ומקצועי

מאמר חדלות פירעון – לא עוד ירייה באפלה, תכנון מדויק ומקצועי לייעוץ משפטי ללא התחייבות בתחום חדלות פירעון / חדל"פ התקשרו אלינו 1-700-702-755! רקע כללי: חדלות פירעון מביאה מצב נתון של הקפאת הליכים בין אם מדובר ביחיד או בחברה. מצב

  • ערעור על החלטת קצין תגמולים

מאמר בנושא ערעור על החלטת קצין תגמולים

מאמר משרד הביטחון– ערעור על החלטת קצין תגמולים לייעוץ משפטי ללא התחייבות בתחום משרד הביטחון / קצין תגמולים התקשרו אלינו 1-700-702-755! רקע כללי: בביהמ"ש השלום עמ"ח (ב"ש) 54821-08-20 פלונית נ' קצין התגמולים (פורסם בנבו) בחן ביהמ"ש ערעור על החלטת המשיב

מאמרים פשיטת רגל [/fusion_text]<div class="fusion-text fusion-text-2"></div> מאמרים פשיטות רגל