צו מאסר – הקדמה:

 

צו מאסר בהוצאה לפועל היינו צו מאסר אזרחי, בניגוד לצו מאסר במסגרת הליך פלילי. צו מאסר בהוצאה לפועל יצא רק כאשר חייב מוכרז כבעל יכולת המתחמק מתשלום חובותיו.
כדי שיתאפשר לזוכה להוציא צו מאסר כנגד חייב, עליו לעמוד באחד מהקריטריונים הבאים:
1. החייב קיבל אזהרה שנפתח כנגדו תיק הוצאה לפועל, והתעלם מכך.
2. חלפו 20 ימים ממועד שקיבל את האזהרה ועדיין החייב לא עשה דבר.
3. החייב לא הגיש התנגדות לשטר או בקשה לביטול פסק דין.
4. החייב לא הגיש בקשה לצו תשלומים, בקשה לאיחוד תיקים, בקשה להכריז עליו כחייב מוגבל באמצעים.
5. החייב לא הגיש בקשה לזימונו לחקירת יכולת.

מכל המקובץ לעיל עולה שחייב שמזניח את ענייניו, מסייע מאוד לזוכה לפעול כנגדו ומקל מאוד על הזוכה למרר את חייו. לפיכך עליכם להבין שאם קיבלתם הודעה מהוצאה לפועל עליכם לנסות ולהסדיר את העניין במהירות אם על ידי הגעה ללשכת ההוצאה לפועל ו/או אם על ידי פניה לזוכה.

צו מאסר לא יבוצע אם החייב הוכיח שהמאסר עלול להזיק לבריאותו או שלחייב יש מוגבלות כלשהי אשר מונעת את ביצוע הצו, או שכתוצאה ממאסרו של החייב יישארו ללא השגחה קטין מתחת לגיל 14 או אדם חסר ישע התלוי בחייב.
לפיכך, חייב נכה, מבוגר, חולה וכדומה, אשר מקבל התראה לתשלום בטרם מאסר, יעשה טוב אם יכין מבעוד מועד מסמכים רפואיים, חתומים על ידי רופא, התומכים בטענה שקיימת מגבלה רפואית המונעת ממנו לשבת במאסר. כדאי לחייב לפנות מידית בבקשה מתאימה, מלווה במסמכים, בבקשה לביטול הצו. בכל מקרה, במידה ויבוצע צו המאסר בטרם החלטה, חשוב שהחייב יקפיד לקחת עמו את המסמכים הרפואיים ולהציגם לראש ההוצאה לפועל שלפניו יובא, ובאופן זה סביר להניח שישוחרר מיד.

הכותב הינו ממשרד מלכא ושות’ עורכי דין המתמחה בנדל”ן, נזיקין, ביטוח לאומי, דיני עבודה והוצאה לפועל.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

מלכא ושות’ משרד עורכי דין:

טלפון: 1-700-702-755, למשרד סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל-אביב אך נותן מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ.

הוצאה לפועל – מאמרים אחרונים:

  • פשיטת רגל | הפרסומות ברשת מבלבלות ומטעות | הליך פשיטת רגל

פשיטת רגל הפרסומות ברשת מבלבלות ומטעות? הגיע הזמן לעשות סדר בבלאגן!

רבים הפונים למשרדנו מציינים כי ראו פרסומות של עורכי דין כי אין מה לפחד מהליך פשיטת הרגל, למעשה גם בשיחה / פגישה שלהם, עורכי הדין "מכרו" להם הליך קל ופשוט וללא סיכונים. אז הגיע הזמן שנעצור את כל הבלאגן ונעשה סדר מה נכון ומה נשאר בגדר פרסומת!

  • רישום דירה שנרכשה בשנות ה70 | עורך דין רישום דירה

רישום דירה אשר נרכשה בשנות ה-70

משרדנו ייצג לאחרונה לקוחה אשר רכשה עם בן זוגה דירה בשנות השבעים מחברה קבלנית. המבקשת גידלה יחד עם בן זוגה את ילדיה בדירה משך שנים רבות וכמובן נהגה לשלם את מלוא התשלומים החילם על הדירה, כגון ארנונה, מים חשמל וכיו"ב. בשנים האחרונות נודע למבקשת כי היא ובן זוגה אינם רשומים כבעלי הדירה בלשכת רישום מקרקעין, דבר שכמובן ימנע את מכירת הדירה לעתיד לבוא.

  • משמורת משותפת בהליכי גירושין | משמורת בהליך גירושין | עורך דין גירושין

משמורת משותפת בהליכי גירושין – פרידה

נהוג לחשוב כי קבלת משמורת משותפת משמעותה ביטול מזונות ילדים, כאמור מדובר במחשבה שגויה ביסודה מאחר וצריך להבין כי המשמעות במשמורת משותפת היא הכרה בשיתוף פעולה ובחלוקה שווה של הסדרי הראיה בין בני זוג דהיינו מחלקים את הימים / החגים / החופשות / הישארות עם ילד חולה בבית / סופ"ש, במידה שווה בין ההורים.

מאמרים הוצאה לפועל
דרגו את מלכא ושות משרד עורכי דין

שתפו את מלכא ושות' משרד עורכי דין