צו מאסר בהוצאה לפועל – הקדמה:

צו מאסר בהוצאה לפועל היינו צו מאסר אזרחי, בניגוד לצו מאסר במסגרת הליך פלילי. צו מאסר בהוצאה לפועל יצא רק כאשר חייב מוכרז כבעל יכולת המתחמק מתשלום חובותיו.
כדי שיתאפשר לזוכה להוציא צו מאסר כנגד חייב, עליו לעמוד באחד מהקריטריונים הבאים:
1. החייב קיבל אזהרה שנפתח כנגדו תיק הוצאה לפועל, והתעלם מכך.
2. חלפו 20 ימים ממועד שקיבל את האזהרה ועדיין החייב לא עשה דבר.
3. החייב לא הגיש התנגדות לשטר או בקשה לביטול פסק דין.
4. החייב לא הגיש בקשה לצו תשלומים, בקשה לאיחוד תיקים, בקשה להכריז עליו כחייב מוגבל באמצעים.
5. החייב לא הגיש בקשה לזימונו לחקירת יכולת.

מכל המקובץ לעיל עולה שחייב שמזניח את ענייניו, מסייע מאוד לזוכה לפעול כנגדו ומקל מאוד על הזוכה למרר את חייו. לפיכך עליכם להבין שאם קיבלתם הודעה מהוצאה לפועל עליכם לנסות ולהסדיר את העניין במהירות אם על ידי הגעה ללשכת ההוצאה לפועל ו/או אם על ידי פניה לזוכה.

צו מאסר לא יבוצע אם החייב הוכיח שהמאסר עלול להזיק לבריאותו או שלחייב יש מוגבלות כלשהי אשר מונעת את ביצוע הצו, או שכתוצאה ממאסרו של החייב יישארו ללא השגחה קטין מתחת לגיל 14 או אדם חסר ישע התלוי בחייב.
לפיכך, חייב נכה, מבוגר, חולה וכדומה, אשר מקבל התראה לתשלום בטרם מאסר, יעשה טוב אם יכין מבעוד מועד מסמכים רפואיים, חתומים על ידי רופא, התומכים בטענה שקיימת מגבלה רפואית המונעת ממנו לשבת במאסר. כדאי לחייב לפנות מידית בבקשה מתאימה, מלווה במסמכים, בבקשה לביטול הצו. בכל מקרה, במידה ויבוצע צו המאסר בטרם החלטה, חשוב שהחייב יקפיד לקחת עמו את המסמכים הרפואיים ולהציגם לראש ההוצאה לפועל שלפניו יובא, ובאופן זה סביר להניח שישוחרר מיד.

הכותב הינו ממשרד מלכא ושות' עורכי דין המתעסק בנדל"ן, נזיקין, ביטוח לאומי, דיני עבודה, הוצאה לפועל ומשרד עורך דין פשיטת רגל.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

מלכא ושות' משרד עורכי דין:

טלפון: 1-700-702-755, למשרד סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל-אביב אך משרדינו נותן מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ.

הוצאה לפועל – מאמרים אחרונים:

עורך דין מע"מ – מה כדאי לדעת?

ניווט בנוף המורכב של מס ערך מוסף (מע"מ) עלול להפוך למשימה מרתיעה עבור אנשים פרטיים ועסקים כאחד. המורכבות והתקנות סביב נושא המע"מ מחייבות מומחיות של איש מקצוע מיוחד, כלומר עורך דין מע"מ. למומלצים משפטיים מסוג זה יש את הידע והניסיון

הלכת השוויון בנטל המזונות על מי חלה ההלכה 

הלכת השוויון בנטל המזונות על מי חלה ההלכה מאמר מקצועי העונה על שאלות נפוצות בעניין מזונות לייעוץ משפטי ללא התחייבות בתחום גירושין ודיני משפחה. התקשרו אלינו 1-700-702-755! הלכת השוויון בנטל המזונות? פס"ד 919/15 כפי שמוכר בקרב עורכי הדין כ"הלכת השוויון

  • עורך דין חדלות פירעון

עורך דין מיסים

משרד עו״ד מלכא ושות׳ הינו משרד עו״ד בוטיק, בעל מחלקה ייעודית הכוללת עורכי דין המתעסקים בדיני מיסים, בייצוג נישומים מול רשויות המס, בין אם במסגרת חקירות שהרשויות מנהלות כנגד הנישומים ובין אם בהליכים משפטיים מול רשויות המס. למשרדנו עיסוק הן

מאמרים הוצאה לפועל