בדיקת אבהות – הקדמה:

תובענה לקביעת אבהות היינה עניין של המתנהל בבית המשפט לענייני משפחה ופעמים רבות נתקל משרדנו בבקשות המגיעות משני הכיוונים הן של נשים והן של גברים המעוניינים לבצע בדיקת רקמות, כדי שזו תעיד באופן חד משמעי מיהו האב.

במקרים רבים בהליכי גירושים, טוענים אבות רבים כי אינם הורי הילדים וכי מאמינים הם שבאותה תקופה בהם היו נשואים עם האם “בגדה” היא בהם ועל-כן אין לדרוש מהם לשלם את דמי המזונות שפעמים רבות מגיעים לסכום של אלפי שקלים בחודש. חשוב לציין כי, קביעת אבהות הינה קביעה של סטאטוס של האב כלפי הקטינים ו/או ילדיו ועל כן קיימות הן זכויות והן חובות כלפיהם.
בדיקת אבהות תעשה לרוב אך ורק ע”י צו של ביהמ”ש לאחר שבחן את טענות הצדדים, יש לציין כי קיימים שיקולים רבים המנחים את בית המשפט שלא להיעתר לבדיקת אבהות זו, בפרט כאשר מדובר בילד שבעת הולדתו אימו הייתה נשואה וזאת מהחשש כי אם יוכח כי הבעל אינו אביו של הקטין, הקטין יחשב כממזר. דבר שישליך רבות על חיי הקטין.
משרדנו נתקל במקרים רבים ומגוונים לסוגיית בדיקת האבהות הן בהליכי הגירושין והן בהליכי צו ירושה בהן נטען כנגד יורש קטין שלרוב נכנס בנעלי האב בזכויותיו בקבלת חלק מירושה, לפיכך נציין כי בהליכים רגישים כאלה יש להתייעץ בעו”ד המתמחה בדיני המשפחה.

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני חינם, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

הכותב הינו ממשרד עורכי דין מלכא ושות’ המתמחה בנדל”ן, איחוד תיקים, ביטוח לאומי, דיני עבודה הוצאה לפועל וכינוס נכסים.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

מלכא ושות’ משרד עורכי דין:

טלפון: 1-700-702-755, למשרד סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל-אביב אך נותן מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ.

בדיקת אבהות – מאמרים אחרונים:

  • פשיטת רגל | הפרסומות ברשת מבלבלות ומטעות | הליך פשיטת רגל

פשיטת רגל הפרסומות ברשת מבלבלות ומטעות? הגיע הזמן לעשות סדר בבלאגן!

רבים הפונים למשרדנו מציינים כי ראו פרסומות של עורכי דין כי אין מה לפחד מהליך פשיטת הרגל, למעשה גם בשיחה / פגישה שלהם, עורכי הדין "מכרו" להם הליך קל ופשוט וללא סיכונים. אז הגיע הזמן שנעצור את כל הבלאגן ונעשה סדר מה נכון ומה נשאר בגדר פרסומת!

  • רישום דירה שנרכשה בשנות ה70 | עורך דין רישום דירה

רישום דירה אשר נרכשה בשנות ה-70

משרדנו ייצג לאחרונה לקוחה אשר רכשה עם בן זוגה דירה בשנות השבעים מחברה קבלנית. המבקשת גידלה יחד עם בן זוגה את ילדיה בדירה משך שנים רבות וכמובן נהגה לשלם את מלוא התשלומים החילם על הדירה, כגון ארנונה, מים חשמל וכיו"ב. בשנים האחרונות נודע למבקשת כי היא ובן זוגה אינם רשומים כבעלי הדירה בלשכת רישום מקרקעין, דבר שכמובן ימנע את מכירת הדירה לעתיד לבוא.

  • משמורת משותפת בהליכי גירושין | משמורת בהליך גירושין | עורך דין גירושין

משמורת משותפת בהליכי גירושין – פרידה

נהוג לחשוב כי קבלת משמורת משותפת משמעותה ביטול מזונות ילדים, כאמור מדובר במחשבה שגויה ביסודה מאחר וצריך להבין כי המשמעות במשמורת משותפת היא הכרה בשיתוף פעולה ובחלוקה שווה של הסדרי הראיה בין בני זוג דהיינו מחלקים את הימים / החגים / החופשות / הישארות עם ילד חולה בבית / סופ"ש, במידה שווה בין ההורים.

מאמרים בדיקת אבהות
דרגו את מלכא ושות משרד עורכי דין

שתפו את מלכא ושות' משרד עורכי דין