בדיקת אבהות – הקדמה:

תובענה לקביעת אבהות היינה עניין של המתנהל בבית המשפט לענייני משפחה ופעמים רבות נתקל משרדנו בבקשות המגיעות משני הכיוונים הן של נשים והן של גברים המעוניינים לבצע בדיקת רקמות, כדי שזו תעיד באופן חד משמעי מיהו האב.

במקרים רבים בהליכי גירושים, טוענים אבות רבים כי אינם הורי הילדים וכי מאמינים הם שבאותה תקופה בהם היו נשואים עם האם "בגדה" היא בהם ועל-כן אין לדרוש מהם לשלם את דמי המזונות שפעמים רבות מגיעים לסכום של אלפי שקלים בחודש. חשוב לציין כי, קביעת אבהות הינה קביעה של סטאטוס של האב כלפי הקטינים ו/או ילדיו ועל כן קיימות הן זכויות והן חובות כלפיהם.
בדיקת אבהות תעשה לרוב אך ורק ע"י צו של ביהמ"ש לאחר שבחן את טענות הצדדים, יש לציין כי קיימים שיקולים רבים המנחים את בית המשפט שלא להיעתר לבדיקת אבהות זו, בפרט כאשר מדובר בילד שבעת הולדתו אימו הייתה נשואה וזאת מהחשש כי אם יוכח כי הבעל אינו אביו של הקטין, הקטין יחשב כממזר. דבר שישליך רבות על חיי הקטין.
משרדנו נתקל במקרים רבים ומגוונים לסוגיית בדיקת האבהות הן בהליכי הגירושין והן בהליכי צו ירושה בהן נטען כנגד יורש קטין שלרוב נכנס בנעלי האב בזכויותיו בקבלת חלק מירושה, לפיכך נציין כי בהליכים רגישים כאלה יש להתייעץ בעו"ד המתעסק בדיני המשפחה.

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

הכותב הינו ממשרד עורכי דין מלכא ושות' המתעסק בנדל"ן, איחוד תיקים, ביטוח לאומי, דיני עבודה הוצאה לפועל וכינוס נכסים.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

מלכא ושות' משרד עורכי דין: טלפון: 1-700-702-755
למשרד סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל-אביב אך נותן מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ.

בדיקת אבהות – מאמרים אחרונים:

  • נזיקין פגיעת קטין בבית ספר עקב החלקה

נזיקין פגיעת קטין בבית ספר עקב החלקה

מאמר בנושא נזיקין – פגיעת קטין בבית ספר עקב החלקה לייעוץ משפטי ללא התחייבות בתחום הנזיקין התקשרו אלינו 1-700-702-755! רקע כללי: בביהמ"ש השלום בחיפה (ת"א 37737-12-18) נבחנה תביעה לפיצוי בעקבות תאונה שאירעה לתובעת במהלך לימודיה כאשר לטענת התובעת בעת שירדה

  • תחשיב מס הכנסה לחברה בהליך גירושין

תחשיב מס הכנסה לחברה בהליך גירושין

מאמר בנושא גירושין ומיסים – תחשיב מיסוי חברה בגירושין לייעוץ משפטי ללא התחייבות בהליכי מיסים ו/או גירושין התקשרו אלינו 1-700-702-755! כיצד יש לתחשיב מס חברות בהליכי גירושין? לפנינו מאמר בנושא מיסים וגירושין לעניין מס חברות בהליך גירושין - השאלות העומדות

מאמרים בדיקת אבהות