בדיקת תביעות חוב טרם הכרזה על פשיטת רגל – הקדמה:

ראשית השאלה החשובה ביותר שבמרכזה מאמר זה היא מתי צריך לבצע בדיקת תביעות חוב טרם הכרזה על פשיטת רגל.

פעמים רבות נדרש משרדנו בהתאם להצעות חייב בפשיטת רגל לנסות ולהציע הסדר נושים עוד בטרם יוכרז אותו חייב או חייבת במטרה לסיים את ההליך במהירות, כדוגמה כאשר מוגשות מס' מועט של תביעות חוב ירצה אותו אדם כי יחד עם הכרזתו בהליך הסופי יופטר גם מחובותיו.

בדיקת תביעות חוב טרם הכרזה על פשיטת רגל - עורך דין פשיטת רגלבדיקת תביעות חוב טרם הכרזה על פשיטת רגל – פרשת בזל:

על כן ראוי לציין כי, ב'פרשת בזל' (ה"פ (ת"א) 10511/02 חברת נמל בזל בע"מ נ' עיריית טייבה, דינים מחוזי לג(5) 758), מציינת כב' השופטת ו' אלשיך, כדלקמן:

"הרציונל העומד מאחורי הוראות פקודת פשיטת הרגל היינו פשוט, הגנה על זכותו של החייב להבהיר את מצבת חובותיו המדויקת ולהסתמך עליה בדרכו להציע הצעת הסדר או לבקש הפטר, בכדי לפתוח דף חדש בחייו."

ו'בפרשת ליבאי' (פש"ר (ת"א) 1307/01 ליבאי נ' בנק משכן בע"מ, דינים מחוזי לג (3), 603), מוסיפה היא:

"בעמדות הנושים… על פניו, יש טעם גם בטענות כי לאחר בדיקה
אובייקטיבית קיים סיכוי סביר כי תביעות החוב יוקטנו…".

לפיכך על מנת לאפשר למנהל המיוחד לבדוק את תביעות החוב נדרש החייב או בא כוחו לפנות בבקשה מסודרת לביהמ"ש המחוזי הדן בתיק בכדי לקבל הנחיות שיאפשרו למנהל המיוחד לבדוק את תביעות החוב עוד בטרם ימונה כנאמן לאחר ההכרזה.

כעולה גם מהפסיקה בחלק ניכר מהמקרים כבר במהלך בדיקת החוב ניתן להפחית את סכום תביעות החוב באופן ניכר וזאת כאמור בשיתוף פעולה עם המנהל במיוחד שמוסמך במקרים רבים לבטל גם ריביות והצמדות שנדרשו ע"י הנושה.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

משרד עורכי דין מלכא ושות' – מי אנחנו?

בדיקת תביעות חוב טרם הכרזה על פשיטת רגל - עורך דין מלכא ושות'מחפשים עורך דין פשיטת רגל ? פנו אלינו ואנו ב-משרד עורכי דין מלכא ושות' נדאג ללוות אתכם בתהליך פשיטת רגל , אנו נמלא את הטפסים ונבצע את ההליכים מול הרשויות בנושא פשיטות רגל וכו'.

עורכי הדין ב-משרד עורכי הדין מלכא ושות' נותנים מענה במגוון רחב של תחומים, למשרדנו יש סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל אביב, אך אנו נותנים מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ, מצפון ועד דרום.

ניתן למצוא ברחבי האתר עוד תחומים משפטיים רבים כמו: הוצאה לפועל, דיני עבודה,דיני משפחה ועוד רבים אחרים, בכל אחד מהתחומים עורכי הדין שלנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

לפרטים ומידע נוסף הנכם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755.

5/5 - (1 הצבעה)