מאמר על מיסוי בינלאומי רשות המיסים

לייעוץ משפטי ללא התחייבות בתחום המקרקעין

התקשרו אלינו 1-700-702-755!

 

איך להקל על מיסוי בינלאומי מול רשות המיסים בישראל

בעשור האחרון יותר ויותר ישראלים בוחרים לפתוח חברות בחו"ל במדינות כמו דובאי, סינגפור וקפריסין. יחד עם זאת, בעת פתיחת חברה בחו"ל חשוב לתת את הדעת לנושאי מיסוי, וחשוב להבין כי הקלות מס בישראל אינן מבוצעות באופן אוטומטי ודורשות הכנות מקדימות. אי לכך, יש חשיבות רבה לקבלת סיוע מאת עורך דין שיש לו ידע רב בנושאי מיסוי בינלאומי רשות המיסים.

 

מדוע ישראלים פותחים חברות בחו"ל

ישראלים פותחים חברות בחו"ל מסיבות רבות ומגוונות, ביניהן:

  • מיסוי: מערכות המיסוי במדינות רבות מציעות שיעורי מס חברות נמוכים משמעותית מישראל ולכן פתיחת חברה בחו"ל עשויה להוביל לחיסכון משמעותי בתשלומי המס. כמו כן במקרים מסוימים ניתן לדחות או להימנע מתשלום מס על ידי פתיחת חברה במדינה עם חקיקה מקלה בנוגע למיסוי חברות זרות. בנוסף, תכנון מס בינלאומי, תוך שימוש בחברות זרות, עשוי לאפשר ניצול הטבות מס במדינות שונות והשגת מיסוי אופטימלי.
  • פעילות בינלאומית: פתיחת חברה במדינה זרה יכולה להקל על כניסה לשוק המקומי ולספק פתרון לחסמים רגולטוריים. במדינות מסוימות ניתן למצוא עובדים מקצועיים בעלות שכר עבודה נמוכה משמעותית מישראל.
  • סיבות נוספות: יש עוד סיבות רבות לפתיחת חברה בחו"ל, בהן הגנה על נכסים מנושים, שמירה על דיסקרטיות, הגנה מפני סיכונים פוליטיים, גמישות ניהולית, הזדמנויות עסקיות ועוד.

חשוב לציין שהקמת חברה בחו"ל אינה מתאימה לכל אחד. יש לבחון את היתרונות והחסרונות בקפידה, תוך התחשבות בנסיבות האישיות והעסקיות. כמו כן מומלץ להתייעץ עם עורך דין העוסק במיסוי בינלאומי לפני קבלת החלטה.

 

משמעותו של מיסוי בינלאומי

מיסוי בינלאומי הוא תחום משפטי מורכב העוסק במיסוי הכנסות ורווחים הנובעים מפעילות בינלאומית. תחום זה כולל מגוון רחב של נושאים, ביניהם תשלום מס הכנסה על הכנסות שהופקו מחוץ למדינה בה מתגורר היחיד או החברה, וכן הסכמים בין מדינות שמטרתם למנוע מצב בו אדם או חברה משלמים מס כפול על אותה הכנסה. בנוסף, מיסוי בינלאומי מיועד לקביעת מחירים עבור עסקאות בין חברות קשורות במדינות שונות.

מטרת מיסוי בינלאומי היא למנוע מצב בו אנשים או חברות נמנעים מתשלום מס על ידי העברת פעילותם למדינה עם שיעורי מס נמוכים, וכן שמירה על יכולתן של מדינות לגייס הכנסות ממסים, לצד יצירת מערכת בינלאומית יעילה וחכמה של מיסוי.

למעשה, מיסוי בינלאומי הוא תחום מאתגר ומורכב שכל הזמן משתנה, וגם חוקי המס במדינות שונות שונים זה מזה, מה שמקשה על ניהול פעילות בינלאומית. מסיבות אלו ונוספות חשוב לפנות אל עורך דין העוסק בתחום לקבלת הכוונה וייעוץ מקצועי.

 

הקלות מס בישראל למי שפותח חברה בחו"ל

כחלק מחוקי מיסוי בינלאומי, ישראלים שפותחים חברה בחו"ל יכולים לקבל הקלות שונות במס, כל עוד השליטה והניהול של החברה הינם מחוץ לישראל, וההכנסות מגיעות ממקור זר. כמו כן תושבי ישראל ששילמו מס במדינה האחרת על הכנסות שהופקו מחוץ לישראל עשויים להיות זכאים לזיכוי ממס בישראל.

עם זאת, יש לדווח לרשויות המס בישראל על הפעילות בחו"ל ועל ההכנסות שהופקו. בנוסף, הקלות במס משתנות בהתאם למדינה בה נפתח העסק, סוג הפעילות של החברה, וגובה ההכנסות שלה. ההקלות עצמן יכולות להיות בדמות פטור ממס הכנסה על הכנסות בחו"ל, זיכוי מס עבור ממסים ששולמו בחו"ל והטבות מס נוספות המשתנות בין מדינה אחת לאחרת.

 

הכנות מקדימות לפתיחת חברה בחול לשם קבלת הקלות מס בישראל

כפי שניתן להבין, פתיחת חברה בחו"ל יכולה להציע מספר יתרונות עסקיים, כולל הקלות מס. עם זאת, חשוב לבצע הכנות מקדימות קפדניות לפני פתיחת חברה בחו"ל, על מנת להבטיח את תאימותה לחוקי המס הישראליים והבינלאומיים. ההכנות המקדימות כוללות בין היתר:

  • התייעצות עם עורך דין מיסוי בינלאומי: ייעוץ מקצועי מעו"ד מס בעל ניסיון בתחום המיסוי הבינלאומי הוא חיוני. עורך הדין יסייע לכם להבין את השלכות המיסוי של פתיחת חברה בחו"ל ולבחור את המבנה העסקי המתאים ביותר לצרכים שלכם.
  • בחירת מדינה מתאימה: יש לבחור מדינה בעלת מערכת מס נוחה ויציבה, תוך התחשבות בגורמים כמו שיעורי מס, אמנות מס כפול, הסכמי חילופי מידע ועוד.
  • הקמת החברה: יש להקים את החברה בהתאם לחוקי המדינה שבחרתם.
  • ניהול ספרי חשבונות: חשוב לנהל ספרי חשבונות מסודרים ותקינים בהתאם לחוקי המדינה שבחרתם ובהתאם לדרישות רשויות המס בישראל.
  • דיווח לרשויות המס: יש לדווח לרשויות המס בישראל על הכנסות החברה בחו"ל, תוך התחשבות בכללים ובחוקים הרלוונטיים.
מלכא ושות' משרד עורכי דין מיסוי בינלאומי רשות המיסים

מלכא ושות' משרד עורכי דין עורך דין מיסוי בינלאומי רשות המיסים

משרד עורכי דין מומלץ לנושאי מיסוי בינלאומי

עומדים לפתוח חברה בחו"ל ואתם מחפשים משרד עורכי דין מומלץ לנושאי מיסוי בין לאומי? כדאי לכם לפנות אל משרד עו״ד מלכא ושות׳, משרד בוטיק שיש לו מחלקה ייעודית העוסקת בדיני מיסים, לרבות בכל הקשור למיסוי בינלאומי וייצוג מול רשויות המס. המשרד יעמיד לרשותכם עורך דין מיסים מקצועי ומנוסה שילווה אתכם בכל הליכי פתיחת חברה בחו"ל,  יסייע לכם לקבל הקלות במס ויספק מענה בכל נושא מיסוי אחר.

לשירותי עורך דין דיני מיסים ולקבלת עוד מידע ויעוץ מקצועי בנושא צרו קשר עם משרד עורכי דין מלכא ושות' בטלפון 1-700-702-755

5/5 - (24 הצבעות)