צו כינוס זמני בהליכי פשיטת רגל

לאחר שהבהרנו את הליך הכנת הבקשה להגשה שמגיש החייב לפשיטת רגל יובהר כי לאחר מכן יגיש הכונ"ר את תגובתו לבקשה ורק לאחר מכן מוסמך בית המשפט לתת צו כינוס זמני לנכסי החייב.

 

צו הכינוס מעביר את נכסי החייב לפיקוחו של הכונס הרשמי, עד שיתברר אם החייב יגיע לפשרה או הסדר עם נושיו או יוכרז פושט רגל. במקרים בהם מוגשת הבקשה על ידי נושה יקיים בית המשפט דיון בבקשה במעמד הנושה, החייב והכונס הרשמי, בטרם יחליט אם יינתן באותו מקרה צו כינוס.

 

משניתן צו כינוס לא תהיה תרופה לנושה נגד החייב לו חוב בר-תביעה, ולא יפתח שום נושה בתובענה או הליכים משפטיים אחרים, אלא ברשות בית המשפט. הנושים מנועים מלגבות החוב מהחייב באופן עצמאי. נושה אינו רשאי לנהל תביעה כספית כנגד החייב בנוגע לחובות שנצברו לפני מועד צו הכינוס, ואף לא לנהל הליכי גבייה באמצעות לשכות ההוצאה לפועל. הרעיון הוא כי במסגרת הליכי פשיטת הרגל ייפרע כל אחד מהנושים בהתאם ליחס החוב המגיע לו. נכסי החייב ישמשו לפירעון החובות באופן קולקטיבי.

הרעיון המרכזי העומד בריכוז כל הנושים נועד הלכה למעשה למנוע מצב בו נושה זריז פועל כנגד החייב, ואילו הנושה הפחות זריז ייצא מופסד.

 

הנושה המובטח:

ראוי להדגיש כי אין במתן צו כינוס כדי לפגוע בכוחו של הנושה המובטח לממש בטוחתו. אולם, גם נושה מובטח נדרש להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי הדן בתיק לצורך קבלת רשות ספציפית מאת בית המשפט לפעול כנגד החייב במימוש הבטוחה.

 

הליכים פליליים המתנהלים בסמוך להליכי פשיטת רגל:

הליכים פליליים והליכים מסוג תביעה לסילוק יד אינם מושפעים מצו הכינוס ואינם ואינם חדלים מלהתקיים, יוער כי הליך פלילי עלול להביא לביטולו של הליך פש"ר המוגש על ידי החייב, לאחרונה החלו רשות המיסים לתבוע את הקנסות המינהליים וכן את חובות המע"מ שלא שולמו בהליכים פליליים הרעיון בכך הוא לרוב להוביל ליצירת תעדיף על ייתר הנושים בהחרגת החוב ובכך להיפרע מהחייב ללא קשר מתיק הפש"ר. (דעה אישית: ראוי כי בתי המשפט הדנים בהליכי פשיטת רגל יבחנו כל תיק ותיק המוגש לפלילי על ידי רשויות המדינה בכדי למנוע את החרגת החוב ויצירת עדיפות על הנושים האחרים, זהו בדיוק הרעיון המרכזי בניהול הליכי פשיטת רגל שנועד למנוע העדפת נושים בוודאי בחסות ביהמ"ש, ניתן לראות בתיקים רבים כי ההליך הפלילי מוגש בשיהוי ניכר ורק לאחר פנייתו של החייב להליך הפש"ר !!).

 

מתן צו כינוס זמני:

במידה ובית המשפט החליט ליתן צו כינוס זמני, עליו לקבוע בהחלטתו מועד לדיון בבקשת פשיטת הרגל, שיתקיים בתום 18 חודשים מיום מתן צו הכינוס. לדיון בבקשת פשיטת הרגל מוזמנים החייב, נושיו והכונס הרשמי.

במרבית המקרים עם מתן צו הכינוס ממונה, לבקשת הכונס הרשמי, מנהל מיוחד שתפקידו לחקור את החייב ולהגיש חוות דעת עם המידע שאיתר לגבי התנהלות החייב טרם הליך פשיטת הרגל ובזמן צו הכינוס הזמני.

מחפשים עורך דין פשיטת רגל מומלץ ומקצועי? פנו אלינו – 1-700-702-755!

הכותב הינו ממשרד מלכא ושות' משרד עורכי דין פשיטת רגל המתעסק בנדל"ן, פשיטות רגל, ביטוח לאומי, דיני עבודה, הוצאה לפועל וכינוס נכסים.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

משרד עורכי דין מלכא ושות' – מי אנחנו?

מלכא ושות' עורך דין פשיטת רגל

מלכא ושות' עורך דין פשיטת רגל

מחפשים עורך דין פשיטת רגל ? פנו אלינו ואנו ב-משרד עורכי דין מלכא ושות' נדאג ללוות אתכם בהליך פשיטת הרגל.

אנו נמלא את הטפסים הרלוונטיים ונבצע את ההליך המשפטי בתחום פשיטת רגל (חדלות פירעון), בכל נושא תחת תחום זה.

עורכי הדין ב-משרד עורכי הדין מלכא ושות' נותנים מענה במגוון רחב של תחומים, למשרדנו יש סניף ראשי בחיפה ושלוחות בתל אביב, עפולה וטבריה אך אנו נותנים מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ, מצפון ועד דרום.

ניתן למצוא ברחבי האתר עוד תחומים משפטיים רבים כמו: ביטוח לאומי, דיני עבודה,דיני משפחה ועוד רבים אחרים,

בכל אחד מהתחומים עורכי הדין ממשרדנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

לפרטים ומידע נוסף על תחום פשיטת רגל ו/או תחומים נוספים הנכם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755.

פשיטת רגל – מאמרים אחרונים:

  • מאמר בתחום הנזיקין - בעניין החשיבות במילוי הצהרת בריאות

מאמר בתחום הנזיקין – בעניין החשיבות במילוי הצהרת בריאות

מאמר בתחום הנזיקין - בעניין החשיבות במילוי הצהרת בריאות לייעוץ משפטי ללא התחייבות בתחום נזיקין / נזקי גוף התקשרו אלינו 1-700-702-755! רקע כללי: בביהמ"ש העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק בג"ץ 3408/24 שילה סרוסי נ' בית הדין הארצי לעבודה ואח'

  • המדריך המקוצר להליכי גירושין בישראל

המדריך המקוצר להליכי גירושין בישראל: הסבר על תהליך הגירושין, כולל הצעדים המשפטיים והאדמיניסטרטיביים.

המדריך המקוצר להליכי גירושין בישראל: הסבר על תהליך הגירושין, כולל הצעדים המשפטיים והאדמיניסטרטיביים. לייעוץ משפטי ללא התחייבות בדיני משפחה / גירושין התקשרו אלינו 1-700-702-755! הסבר כללי על תהליך הגירושין: הליך הגירושין הינו הליך מורכב הן מבחינה נפשית והן מבחינה משפטית.

  • מאמר בדיני משפחה – עזבונות וירושות בטלות הסכם מתנה

מאמר בדיני משפחה – עזבונות וירושות – בטלות הסכם מתנה

מאמר בדיני משפחה – עזבונות וירושות - בטלות הסכם מתנה לייעוץ משפטי ללא התחייבות בדיני משפחה / ירושה / צוואה התקשרו אלינו 1-700-702-755! מה דינה של עסקת מתנה שנחתמה כחודשיים טרם פטירת נותן המתנה? ומהן ההשלכות על אומד דעת המוריש