לייעוץ משפטי ללא התחייבות בפשיטת רגל וחדלות פירעון, התקשרו אלינו 1-700-702-755!

מאמר דעה – רקע כללי:

בשנים 99-2007 בערך הייתה מדינת ישראל בעליה תלולה ומסוכנת של המפונים מבתיהם בגין אי תשלומי משכנתא או בשל חובות לנושים אחרים הנמצאים בהליכי הוצל"פ/פשיטת רגל.

עוד כאשר מדינת ישראל חשבה לשנות את חוק פשיטת הרגל ולהכניס לחיינו את סוגיית חדלות הפירעון רבים שלא מייצגים חייבים הגדירו את ישראל כ"גן עדן לחייבים" – אולם לא מעט מעורכי הדין של החייבים ניסו להשמיע את קולם ללא הצלחה מול המערכת המשומנת אשר העבירה מידע שגוי וייצרה הרגשה שמדינת ישראל פשוט מוחקת חובות.

השפעת הליכי חדלות הפירעון על מכירת דירת מגורים:

היום ניתן לראות את השפעת הליך חדלות הפירעון כסכנה מתגלגלת אשר אם לא תתוקן בחוק עוד צפויים לנו אלפי מפונים מבתיהם מה שלבטח יוביל לאחד המשברים הגדולים שידעה מדינת ישראל ובמה אמורים הדברים?

אין מחלוקת כי הליך חדלות הפירעון "הקל" על הנושים והעניק להם דרך סלולה כמעט וודאית למכירת כל נכס הנמצא בהליכי חדלות פירעון ומדוע? כמעט כל שנבדק על ידי ביהמ"ש הוא כדאיות כלכלית על-כן ובבחינה מעשית פשוטה ניתן ללמוד כי כמעט כל נכס במדינת ישראל יש לו כדאיות כלכלית.

לדוגמא: נניח שרכשנו דירה במיליון שקלים בעלי הנכס הביאו הון עצמי של כ- 250 אש"ח כבר בעת רכישת הדירה יש לנו כדאיות כלכלית עכשיו נמשיך ונראה שבמשך 5 שנים שולמה משכנתא שוב הכדאיות הכלכלית התרחבה וצמחה יותר לזה נוסיף את עליות מחירי הנדל"ן בישראל ואז הגענו למצב שאין נכס במדינה שאין לגביו כדאיות כלכלית!

דרישה לשינוי דחוף של החוק וחזרה לנורמות המשפטיות שהיו נהוגות בחוק פשיטת הרגל:

כאמור עצם הפיכת כל דירת מגורים במדינת ישראל לכדאיות כלכלית רק מרחיבה את פערי המעמדות בישראל ויוצרת מצב אבסורד בו אנחנו כמדינה לא רק פוגעים באותו חייב אלא למעשה אנחנו לוקחים את החייב או היחיד לפי ההגדרה בחוק החדש (מילה יפה אך נטולת הגיון – סוג של שיווק נכון לא יותר מזה) והלכה למעשה גורמים גם לילדי החייבים לגדול במציאות של השלכה מהבית וכן להבין ולהרגיש את הבדלי המעמדות שרק מתרחבים.

הרי מובן לכול כי עלינו כחברה להושיט יד ולנסות להבין כי מעבר לקירות יש זיכרונות/אנשים כפי שקבע בעבר ביהמ"ש העליון.

מי שעוקב אחרי המאמרים שמוציא משרדנו יודע כי התרענו על המצב עוד טרם כניסתו של החוק החדש שביטל יחד עימו גם את איחוד התיקים לחייב מוגבל באמצעים וכן את הליך ההפטר שהיה בעבר בהוצאה לפועל.

מחיקת כל המהלכים שעמדו לזכות החייבים במיוחד לאחר שנתיים שהעולם עבר קורונה בצורה לא קלה יכולה להאיץ את העתיד לבוא ובסופו של יום הדבר היחיד שנשאל את עצמנו איך לא צעקנו את המובן מאליו.

אז עכשיו אנחנו מנסים באמת לבקש מהציבור / בעלי התפקידים / שופטי ביהמ"ש לפקוח את העיניים ולשאול את עצמם האם זאת המדינה המצליחה שחלמנו עליה? האם אנחנו הופכים להיות בדיוק כמו בהמון מדינות בעולם ורואים רק את עצמנו? שוכחים את הקהילה? החברה? העניים?

סיכומו של דבר:

חשוב לציין כי מדובר במאמר דעה לנוכח ריבוי המקרים וקלות הדעת בה נתקל משרדנו במימוש דירות מגורים כולי תקווה כי נבחר לפקוח את העיניים ולהבין כי כל אחד ואחת מאתנו יכול/ה לעמוד במקומו של חייב/ת כזה או אחר ולהילחם על קורת הגג והנזק שהדבר גורם לתא משפחתי הן לנישואים והן לילדים שמבינים ומרגישים בכל יום את מצב ההורים (גם אם ההורים מנסים להסתיר זאת מהילדים הם יודעים!).

מחפשים עורך דין לפשיטת רגל? או עורך דין חדלות פירעון? התקשרו אלינו 1-700-702-755!

משרד עורכי דין מלכא ושות' מתעסק רבות בליווי בתחום חדלות הפירעון הן בהליכי פשיטת רגל והן בהוצאה לפועל, בנקים ועוד…

הכותב היינו עורך דין לחדלות פירעון / פשיטת רגל ממשרד עורכי דין מלכא ושות' 

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

עורך דין פשיטת רגל – מלכא ושות' משרד עורכי דין חדלות פירעון:

מלכא ושות' משרד עורכי דין דיני משפחה -דיני משפחה | עורך מוסמך לייפוי כוח

מלכא ושות' משרד עורכי דין עורך דין פשיטת רגל/חדל"פ

מלכא ושות' משרד עורכי דין היינו אחד המשרדים המובילים בארץ בתחום פשיטת הרגל וחדלות הפירעון.

משדרנו מעסיק את מיטב עורכי הדין המומלצים בנושא חדלות פירעון, ונותן שירות דיסקרטי ואמין לקהל הלקוחות קרי המיוצגים.

מחפשים עורך דין לפשיטת רגל? פנו אלינו עוד היום!

למידע נוסף וייעוץ ללא התחייבות עם עורך דין לפשיטת רגל ניתן לפנות אלינו דרך הטלפון: 1-700-702-755 או דרך טופס צור קשר.

למשרדנו סניף ראשי בחיפה ושלוחות בתל-אביב, הרצליה ועפולה אך נותן מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ במגוון תחומי המשפט האזרחי וכן בענייני חדלות פירעון, פשיטת רגל, בנקים, הוצאה לפועל.

בכל אחד מהתחומים עורכי הדין שלנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

אנו במשרד מלכא ושות' עורכי דין כאן לסייע לכם בדיסקרטיות ומקצועיות בזכות הניסיון שצברנו במהלך השנים.

מחפשים עורך דין לפשיטת רגל? מלכא ושות' לשירותכם!

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

לפרטים ומידע נוסף מאת עורכי דין לייצוג וליווי בתחום חדלות הפירעון ובנקים ובנושאים נוספים בתחום פשיטת הרגל הנכם מוזמנים ליצור קשר:

דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755.

5/5 - (16 הצבעות)