מלכא ושות' עורך דין ייצוג וליווי דיירים בהתחדשות עירונית:

הדיירים – בעלי הדירות והנכסים אשר פונים לליווי בעסקאות התחדשות עירונית – פינוי בינוי צריכים ראשית לדעת כי את תשלום שכר טרחת עורך הדין משלם הקבלן/היזם אשר נבחר על ידי הדיירים, חרף האמור חשוב לציין כי עורך הדין מחויב כלפי הדיירים ולא כלפי הקבלן.

מחפשים עורך דין לייצוג דיירים בתחום ההתחדשות העירונית – פינוי בינוי – תמ"א 38? פנו אלינו – 1-700-702-755!

שלבים נדרשים מעבודתו וייצוגו של עו"ד?

בתחילה חותמים הדיירים על נון שופ – זהו למעשה סוג של זיכרון דברים בין המארגנים / היזם ובין הדיירים, לאחר שהצליחו לאסוף 66% מ- בעלי הנכסים בוחרים הוועדים המשותפים עו"ד לליווי וייצוג וזה דואג להחתים את כל הדיירים על הסכם יציאה לתוכנית וקבלת אישור תב"ע.

מרגע זה על עו"ד לוודא כי הקבלן פועל מול הגוף העירוני ו/או המועצה לצורך קבלת כל האישורים וההיתרים הנדרשים טרם התחלת עבודה. חשוב לבחור במשרד עורכי דין שיבצע את העבודה ויוודא כי רצון ההקמה "ירוץ" כדי שהדיירים לא ימצאו עצמם במשך שנים שבויים של המארגן / היזם.

לאחר קבלת היתר הבניה יש לקבוע עניינים אחרונים והסכמות בין הדיירים ליזם / המארגן – בין היתר לוודא בנושא פינוי בינוי כי הסכומים שנקבעו בין הצדדים וכן התוכניות תואמות את ההבטחות שהעניק המארגן לדיירים וזאת לא רק בעניין הדירות עצמן כי גם בהבטחות הקשורות לשטחים המשותפים ובפרויקטים גדולים גם לשטחים הירוקים או גני משחקים שהובטחו.

חשוב לציין כי ליווי עורך דין דיירים נדרש בתמ"א 38 – פינוי בינוי – בכל עבודה הקשורה להתחדשות עירונית, מומלץ לקחת עורך דין כאשר הבניין מחליט רק לבצע שיפוץ במבנה ולא כחלק מפרויקט מרכזי.

ליווי עורך דין דיירים בזמן בניית הפרויקט

בזמן הבנייה עצמה נאלץ עו"ד דיירים לפנות לא פעם ליזם לצורך עניינים שונים המתרחשים בשטח – נזק לתשתיות – רטיבות – קבלן שנעלם מהשטח – וכמובן אין ספור דברים המתרחשים במהלך בנייה.

חשיבות בחירת עורך דין מתחום המקרקעין והחוזים ואף עורך דין שליווה לא פעם מול קבלנים חשוב מאוד במקרה זה כי על הדיירים לזכור משפט אחד.

"הסכם צריך לוודא שמבצעים אותו ועל-כן קיימת חשיבות לזמינות עורך הדין".

הכותב הינו ממשרד מלכא ושות' משרד עורכי דין המתעסק בנדל"ן, מקרקעין, התחדשות עירונית, תמ"א 38 ופינוי בינוי.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

משרד עורכי דין מלכא ושות' – מי אנחנו?

מחפשים עורך דין מקרקעין וליווי דיירים? פנו אלינו ואנו ב-משרד עורכי דין מלכא ושות' נדאג ללוות אתכם הדיירים בהליכי ההתחדשות העירונית.

למשרדנו ניסיון בתחום המקרקעין ובתביעות כנגד קבלנים וכן בליווי עסקאות מכירה ורכישה בכל הארץ.

עורכי הדין ב-משרד עורכי הדין מלכא ושות' נותנים מענה במגוון רחב של תחומים, למשרדנו יש סניף ראשי בחיפה ושלוחות בתל אביב, עפולה והרצליה אך אנו נותנים מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ, מצפון ועד דרום.

ניתן למצוא ברחבי האתר עוד תחומים משפטיים רבים כמו: תביעות מושכר, עסקאות רכישה ומכירה של דירות/נכסים ועוד…

בכל אחד מהתחומים עורכי הדין ממשרדנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

לפרטים ומידע נוסף על תחום ליווי דיירים בהתחדשות עירונית ו/או פינוי בינוי ו/או תחומים נוספים הנכם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755.

צרו קשר עם עו"ד ליווי דיירים התחדשות עירונית

משרדנו מלווה ומייצג לקוחות בכל הארץ

  שם מלא

  טלפון/סלולר

  נושא הפנייה

  מאמרים מקרקעין > מאמרים אחרונים

  • ביטול עסקה במיסוי מקרקעין

  ביטול עסקה במיסוי מקרקעין

  במקרים בהם פונה צד לעסקת מקרקעין ומבקש להכיר בביטול עסקה בשל נסיבות של הפרת הסכם כדוגמא אי תשלום מלוא התמורה נאלץ הצד אשר ביקש את ביטול העסקה לנסות ולשכנע גם את מיסוי מקרקעין בביטול העסקה מאחר ולא מדובר בעניין הנעשה באופן אוטומטי. השאלה העולה במאמר זה מה קורה לאחר שחלפו שנים מאת דיווח העסקה ועד לביטולה בפועל.

  • פינוי מושכר עורך דין | פינוי מושכר כל מה שצריך לדעת

  פינוי מושכר – השוכרים לא מוכנים לפנות את הדירה?

  בשנים האחרונות חלה עלייה במספר השוכרים שלא מוכנים או לא רוצים לפנות את הדירה. משרדנו ייצג לאחרונה בעלת דירה אשר השכירה את דירתה לשוכרים ששילמו את דמי השכירות באופן לא מסודר ויותר מכך סירבו לפניותיה של בעלת הדירה לסיים את ההתקשרות.

  רישום דירה אשר נרכשה בשנות ה-70

  משרדנו ייצג לאחרונה לקוחה אשר רכשה עם בן זוגה דירה בשנות השבעים מחברה קבלנית. המבקשת גידלה יחד עם בן זוגה את ילדיה בדירה משך שנים רבות וכמובן נהגה לשלם את מלוא התשלומים החילם על הדירה, כגון ארנונה, מים חשמל וכיו"ב. בשנים האחרונות נודע למבקשת כי היא ובן זוגה אינם רשומים כבעלי הדירה בלשכת רישום מקרקעין, דבר שכמובן ימנע את מכירת הדירה לעתיד לבוא.

  שתפו את עמוד עורך דין מקרקעין