מלכא ושות' עורך דין ייצוג וליווי דיירים בהתחדשות עירונית:

הדיירים – בעלי הדירות והנכסים אשר פונים לליווי בעסקאות התחדשות עירונית – פינוי בינוי צריכים ראשית לדעת כי את תשלום שכר טרחת עורך הדין משלם הקבלן/היזם אשר נבחר על ידי הדיירים, חרף האמור חשוב לציין כי עורך הדין מחויב כלפי הדיירים ולא כלפי הקבלן.

מחפשים עורך דין לייצוג דיירים בתחום ההתחדשות העירונית – פינוי בינוי – תמ"א 38? פנו אלינו – 1-700-702-755!

שלבים נדרשים מעבודתו וייצוגו של עו"ד?

בתחילה חותמים הדיירים על נון שופ – זהו למעשה סוג של זיכרון דברים בין המארגנים / היזם ובין הדיירים, לאחר שהצליחו לאסוף 66% מ- בעלי הנכסים בוחרים הוועדים המשותפים עו"ד לליווי וייצוג וזה דואג להחתים את כל הדיירים על הסכם יציאה לתוכנית וקבלת אישור תב"ע.

מרגע זה על עו"ד לוודא כי הקבלן פועל מול הגוף העירוני ו/או המועצה לצורך קבלת כל האישורים וההיתרים הנדרשים טרם התחלת עבודה. חשוב לבחור במשרד עורכי דין שיבצע את העבודה ויוודא כי רצון ההקמה "ירוץ" כדי שהדיירים לא ימצאו עצמם במשך שנים שבויים של המארגן / היזם.

לאחר קבלת היתר הבניה יש לקבוע עניינים אחרונים והסכמות בין הדיירים ליזם / המארגן – בין היתר לוודא בנושא פינוי בינוי כי הסכומים שנקבעו בין הצדדים וכן התוכניות תואמות את ההבטחות שהעניק המארגן לדיירים וזאת לא רק בעניין הדירות עצמן כי גם בהבטחות הקשורות לשטחים המשותפים ובפרויקטים גדולים גם לשטחים הירוקים או גני משחקים שהובטחו.

חשוב לציין כי ליווי עורך דין דיירים נדרש בתמ"א 38 – פינוי בינוי – בכל עבודה הקשורה להתחדשות עירונית, מומלץ לקחת עורך דין כאשר הבניין מחליט רק לבצע שיפוץ במבנה ולא כחלק מפרויקט מרכזי.

ליווי עורך דין דיירים בזמן בניית הפרויקט

בזמן הבנייה עצמה נאלץ עו"ד דיירים לפנות לא פעם ליזם לצורך עניינים שונים המתרחשים בשטח – נזק לתשתיות – רטיבות – קבלן שנעלם מהשטח – וכמובן אין ספור דברים המתרחשים במהלך בנייה.

חשיבות בחירת עורך דין מתחום המקרקעין והחוזים ואף עורך דין שליווה לא פעם מול קבלנים חשוב מאוד במקרה זה כי על הדיירים לזכור משפט אחד.

"הסכם צריך לוודא שמבצעים אותו ועל-כן קיימת חשיבות לזמינות עורך הדין".

הכותב הינו ממשרד מלכא ושות' משרד עורכי דין המתעסק בנדל"ן, מקרקעין, התחדשות עירונית, תמ"א 38 ופינוי בינוי.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

משרד עורכי דין מלכא ושות' – מי אנחנו?

מחפשים עורך דין מקרקעין וליווי דיירים? פנו אלינו ואנו ב-משרד עורכי דין מלכא ושות' נדאג ללוות אתכם הדיירים בהליכי ההתחדשות העירונית.

למשרדנו ניסיון בתחום המקרקעין ובתביעות כנגד קבלנים וכן בליווי עסקאות מכירה ורכישה בכל הארץ.

עורכי הדין ב-משרד עורכי הדין מלכא ושות' נותנים מענה במגוון רחב של תחומים, למשרדנו יש סניף ראשי בחיפה ושלוחות בתל אביב, עפולה והרצליה אך אנו נותנים מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ, מצפון ועד דרום.

ניתן למצוא ברחבי האתר עוד תחומים משפטיים רבים כמו: תביעות מושכר, עסקאות רכישה ומכירה של דירות/נכסים ועוד…

בכל אחד מהתחומים עורכי הדין ממשרדנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

לפרטים ומידע נוסף על תחום ליווי דיירים בהתחדשות עירונית ו/או פינוי בינוי ו/או תחומים נוספים הנכם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755.

צרו קשר עם עו"ד ליווי דיירים התחדשות עירונית

משרדנו מלווה ומייצג לקוחות בכל הארץ

  שם מלא

  טלפון/סלולר

  נושא הפנייה

  מאמרים מקרקעין > מאמרים אחרונים

  • דייר סרבן - עורך דין התחדשות עירונית

  לא כל טענת סירוב להתחדשות עירונית נחשבת כדייר סרבן

  לפנינו מאמר בעניין סוגיה הנוגעת להתחדשות עירונית - תביעת "דייר סרבן" על פי חוק פינוי ובינוי (עידוד מיזמי פינוי ובינוי), התשס"ו-2006 (להלן: "החוק"). ת"א (מחוזי חיפה) 58035-01-23 חיה ספיר ואח' נ' ויקטור אמר ואח' (פורסם בנבו) נדונה שאלה משפטית חשובה שמתגלה לא פעם בעסקאות מקרקעין והנוגעת לביצוע הסכם מקרקעין למראית עין.

  • עורך דין מקרקעין חוזה למראית עין

  פסק דין חשוב במקרקעין – ביטול הסכם במקרקעין שנערך למראית עין

  מאמר מקרקעין – ביטול הסכם במקרקעין שנערך למראית עין לייעוץ משפטי ללא התחייבות בתחום המקרקעין התקשרו אלינו 1-700-702-755! ביטול הסכם שנערך במכירת נכס ומטרתו להונות את רשויות המס: לפנינו ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי מרכז-לוד (כב' השופטת

  • עורך דין לחוזה שכירות

  עורך דין לחוזה שכירות

  משרד עוה״ד מלכא ושות׳ מתעסק בתחום הנדל״ן והמקרקעין מצד אחד ובדיני החוזים מן הצד האחר ובמשרדנו תמצאו נישה ייחודית שעניינה הסכמי שכירות לכלל המגזרים. משרדנו מייצג משכירים ושוכרים בעסקאות שכירות פשוטות וסבוכות כאחד, בין אם במגזר הפרטי ובין אם במגזר

  • הסכם שכירות

  ביטול עסקה במיסוי מקרקעין

  במקרים בהם פונה צד לעסקת מקרקעין ומבקש להכיר בביטול עסקה בשל נסיבות של הפרת הסכם כדוגמא אי תשלום מלוא התמורה נאלץ הצד אשר ביקש את ביטול העסקה לנסות ולשכנע גם את מיסוי מקרקעין בביטול העסקה מאחר ולא מדובר בעניין הנעשה באופן אוטומטי. השאלה העולה במאמר זה מה קורה לאחר שחלפו שנים מאת דיווח העסקה ועד לביטולה בפועל.

  שתפו את עמוד עורך דין מקרקעין