נתבעתם בהוצאה לפועל ו/או בבית משפט על ידי גוף חוץ בנקאי?

לייעוץ משפטי ללא התחייבות בתחום ההוצאה לפועל התקשרו אלינו 1-700-702-755!

התנגדות בתיקי הוצאה לפועל – ציינג' – הלוואות חוץ בנקאיות:

במהלך השנים משרדנו ליווה הן לקוחות אשר לקחו מימון / הלוואה חוץ בנקאית והן בעלי עסקים המנהלים מוסדות של הלוואות חוץ בנקאיות.

בזכות הייצוג הן של הלקוחות והן של בעלי העסקים נוצר למשרדנו במהלך השנים ידע רב הנוגע לתחום ההלוואות החוץ בנקאיות וביניהם מגוון טענות הניתנות האחד כנגד משנהו – במאמר זה החלטנו לרשום מס' נק' חשובות הקשורות ללקוחות המקבלים שירות מגופים חוץ בנקאיים ואשר נועדו להעניק טענות הגנה בעת הצורך.

ראוי לציין כי כל אדם אשר לוקח מימון חוץ בנקאי עליו לדעת כי הריבית המוצעת כמעט במרבית המקרים גבוהה משמעותית מהריבית הניתנת ע"י הבנקים ו/או חב' האשראי – עם זאת במקרים מסוימים לאזרח הפשוט אין אפשרויות ועל-כן פונה לצורך קבלת ההלוואה המיוחלת.

טענה בדבר ריבית לא חוקית:

חוק אשראי הוגן מסדיר את הריבית החוקית המקסימלית הניתנת לגבייה וכן אף את הריבית החריגה.

לא פעם מתגלה כי בעלי חברת המימון החוץ בנקאי דורש ריביות לא חוקיות וזאת בניגוד לדין – פעולה מסוג זה מעמידה את בעל העסק בפני סיכון כפול גם מול רשות שוק ההון שמפקחת על פעילות העסקים מסוג זה וכן גם מבתי המשפט אשר סבלנותם לניצול האזרח וחוסר הידע מובילה לפסיקה הפוגעת בפעילותם עד כדי מתן הנחיות לבחינת כל התיקים והתביעות של אותו מוסד פיננסי.

בתי המשפט חזרו על תכליתו של חוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות והדברים סוכמו בע"מ 9044/04 מיסטר מאני ישראל בע"מ נ' צוניאשוילי, פסיקתו של כב' השו' אליקים רובינשטיין:

"..דווקא אופיה הנשכני, הבוטה, של ההלוואה החוץ בנקאית, ואופיו הבעייתי של השוק האפור.. לא רק מצדיקים אלא גם מחייבים הקפדה על כל תגיה ודקדוקיהן של הוראות החוק, וחובתנו לעמוד על משמר זה.."

גביית תשלומי מע"מ בעניין עסקאות הלוואות חוץ בנקאיות:

סוגיה זו נוגעת לעניין פן המיסוי לפיו מוסדות פיננסיים אינם רשאים לגבות מע"מ בנוסף לריבית הנדרשת והמקסימלית שנקבעה בחוק מבלי להיכנס לכל רבדי הפסיקה חשוב להבין כי לעסקים מסוג זה יש הקלות והטבות ברשויות המס ועל-כן הדרישה לתוספת מע"מ מהלקוח אינה חוקית.

רק לאחרונה ניתן פסק דין של ביהמ"ש העליון ושם נידונה סוגיה לעניין גביית מע"מ, שם נקבע:

".. על כן, המלווה אינה רשאית לגבות את תשלום המע"מ בנוסף לריבית בגובה 13%, שהיא הריבית המקסימלית המותרת במקרה הנדון. אדגיש כי מסקנה זו עולה בקנה אחד עם לשונו הרחבה של סעיף החוק המגדיר את המונח "ריבית" ועם תכליתו, כאמור לעיל, אשר נועדה לכלול בתוך מגבלת הריבית את כלל עלות ההלוואה מבחינתו של הלווה – בין אם רכיבי העלות מכונים "ריבית" ובין אם הם מכונים בשם אחר."

(ע"א (עליון) 7195/17 ו- ע"א 10028/17 חברת נ.ב.ע. בע"מ ואח' נ' גמלא הראל נדל"ן למגורים בע"מ ואח' (פורסם בנבו)).

סיכומו של דבר:

באם קיבלתם תביעה ע"י מוסד חוץ בנקאי מומלץ לפנות לעו"ד המתעסק בתחום והמבין את הסוגיות השונות והמורכבות בתחום.

משרדנו מלווה הן אזרחים והן בעלי חב' חוץ בנקאיות בתביעות הוצאה לפועל ו/או תביעות בבית משפט בהתאם לגובה החוב הנדרש ובמאמר זה בחרנו להציג נקודה אחת מני רבות הנוגעות לתחום ההלוואות החוץ בנקאיות.

מחפשים עורך דין הוצאה לפועל? או התנגדות / כתב הגנה נגד מוסד פיננסי? התקשרו אלינו 1-700-702-755!

משרד עורכי דין מלכא ושות' מתעסק רבות בנושא הוצאה לפועל ובנושאים נוספים בתחום ייצוג ערבים, התנגדות כנגד מוסד פיננסי, ליווי בעלי ציינג' ונותן אשראי חוץ בנקאי ועוד… פנו לייעוץ משפטי ללא התחייבות.

הכותב היינו עורך דין הוצאה לפועל ופשיטת רגל ממשרד עורכי דין מלכא ושות' המתעסק בהוצאה לפועל, התנגדות בהוצאה לפועל, תביעות אזרחיות לרבות ליווי ערבים לחובות ועוד… 

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

הוצאה לפועל וייצוג חייבים – מלכא ושות' משרד עורכי דין הוצאה לפועל:

מלכא ושות' משרד עורכי דין דיני משפחה -דיני משפחה | עורך מוסמך לייפוי כוח

מלכא ושות' משרד עורכי דין הוצאה לפועל

מלכא ושות' משרד עורכי דין היינו אחד המשרדים המובילים בארץ בענייני הוצאה לפועל וייצוג חייבים.

משדרנו מעסיק את מיטב עורכי הדין המומלצים בנושא הוצאה לפועל, ונותן שירות דיסקרטי ואמין לקהל הלקוחות קרי המיוצגים.

מחפשים עורך דין הוצאה לפועל? פנו אלינו עוד היום!

למידע נוסף וייעוץ ללא התחייבות עם עורך דין הוצאה לפועל ניתן לפנות אלינו דרך הטלפון: 1-700-702-755 או דרך טופס צור קשר.

למשרדנו סניף ראשי בחיפה ושלוחות בתל-אביב, הרצליה ועפולה אך נותן מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ בנושא הוצאה לפועל ופשיטות רגל – חדלות פירעון

בכל אחד מהתחומים עורכי הדין שלנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

אנו במשרד מלכא ושות' עורכי דין כאן לסייע לכם בדיסקרטיות ומקצועיות בזכות הניסיון שצברנו במהלך השנים.

מחפשים עורך דין הוצאה לפועל? מלכא ושות' לשירותכם!

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה. משרדנו מלווה גם בעלי עסקים למתן הלוואות חוץ בנקאיות ובעזרת פתיחת חשבונות בנק בתחום.

לפרטים ומידע נוסף מאת עורכי דין הוצאה לפועל בנושא התנגדות בהוצאה לפועל ובנושאים נוספים הנכם מוזמנים ליצור קשר:

דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755.

5/5 - (16 הצבעות)