המדריך המקוצר להליכי גירושין בישראל: הסבר על תהליך הגירושין, כולל הצעדים המשפטיים והאדמיניסטרטיביים.

לייעוץ משפטי ללא התחייבות בדיני משפחה / גירושין

התקשרו אלינו 1-700-702-755!

הסבר כללי על תהליך הגירושין:

הליך הגירושין הינו הליך מורכב הן מבחינה נפשית והן מבחינה משפטית.

כמובן שקיים שוני בין הליכים בהתאם לדת למשל יהודים יכולים להתגרש בישראל רק באמצעות בית הדין הרבני, חרף האמור נציין כי חלק מהסוגיות הקשורות / הכרוכות בהליך הגירושין מתבררות גם בביתי המשפט לענייני משפחה.

חשוב לציין כי הליך הגירושין יכול להיות בהסכמה באמצעות הסכם גירושין הכולל את כלל ההיבטים הנדרשים לצורך סיום השותפות שנוצרה מעצם הנישואין.

לדוגמא: הסדרי ראיה, מזונות ילדים, חלוקת רכוש (כולל זכויות וחובות (התחייבויות) שנוצרו במהלך השנים).

כמובן שהדרך הנוספת בהליך גירושין היא בדרך המאבק המשפטי (גירושין שלא בהסכמה) אשר מרבית העוסקים בתחום וההגונים יטענו כי לא מדובר בדרך מומלצת מאחר ומדובר בהשקעה של כספים רבים, זמן ממושך, מצב נפשי מתמשך במאבק.

חשוב לציין כי עניין זה לא מסתיים רק בפס"ד שקיבל צד מסוים לטובתו (הכל יחסי) כאשר יש ילדים אין לכך למעשה הרבה משמעות בסופו של יום הזוג שהחליט להתגרש צריך להמשיך ולשתף פעולה בגידול הילדים וזאת לא רק עד גיל 18 כפי שמרבית האנשים רוצים לחשוב – גידול ילדים כפי שכל אדם בוגר מבין זה לכל החיים. על כן מדובר בשותפות גורל איתה צריכים להתמודד במשך שנים רבות.

הצעדים המשפטיים והאדמיניסטרטיביים:

אז קודם נתחיל מהבסיס של התחלת הליך גירושין שלא בהסכמה.

השלב הראשון שעל מי מבני הזוג שמעוניין להתגרש לבצע הוא שלב פתיחת תיק ליישוב סכסוך  – חשוב להבהיר כי לאור שאלות אותם שואלים את עורכי הדין ממשרדנו נסביר שזו לו אופציה או אפשרות מדובר בפעולה נדרשת ומחויבת בחוק ובמציאות גם אין הצד המגיש אינו מעוניין לסיים את הסכסוך בהליך הגישור.

הערה חשובה: מאחר והליך יישוב הסכסוך מייצר הגבלה למשך 60 יום עדיין קיימת האפשרות להגיש בקשות לסעדים זמניים ודחופים כדוגמא: מזונות ילדים או בקשות לעיכוב יציאה מהארץ (להשתמש בסעד עיכוב היציאה רק אם יש חשש ממשי ולא לבצע פעולה זו כדבר שבשגרה).

שלב שני פתיחת הליך עיקרי כאשר חשוב לציין ולפרט את הסיבה להליך הגירושין (אלימות, בגידה, בעיות ביחסי אישות וכל סיבה שבעיקרה רוצים לסיים את יחסי שותפות החיים.

כמו-כן קיים צורך להגיש תביעות של חלוקת רכוש, מזונות אישה, מזונות ילדים, כתובה, הסדרי ראיה וכל בקשה נדרשת בהתאם לצורך הקיים.

ראוי לציין כי הליכי הגירושין לוקחים זמן רב ולזכותם של מרבית השופטים נעשים גם ניסיונות לצמצום המחלוקות וזאת בתקווה לאפשר לצדדים לסיים את העניין מבלי לקרוע את "המשפחה" מבחינה אישית ומרצון לשמור על הילדים מחוץ לוויכוח המשפטי.

שלב שלישי ואחרון קבלת החלטות (פס"ד) מביהמ"ש בדבר הבקשות המונחות בפני המוטב הדן בתיקים שנפתחו והוגשו עם פתיחת התיק העיקרי ו/או במהלך הדיונים.

סיכום:

הליך הגירושין הינו הליך רגיש מאוד כלפי שני המינים חשוב לזכור כי הרצון "להתנקם" או לגרום לצד השני "לסבול" אינו ראוי ובוודאי שמייצר המשכיות של הפגיעה הרגשית וניהול החיים במשך זמן רב סביב נושא הגירושין – נציין כי במצבים בהם לצדדים יש ילדים מדובר בעניין קשה עוד יותר כי לא משנה כיצד נתנהג בסופו של יום הדבר משפיע על הילדים שנחשפים (גם אם לא במכוון) למאבק המשפטי.

משרדנו מאמין גדול בגירושין בהסכמה – גם תיקים שמתחילים בבתי המשפט לרוב מצליח משרדנו לסיים בצורה מכבדת ובהבנות בין הצדדים תוך כדי הסברים והרגעת הרוחות מאחר ולנגד עינינו נמצאים בעיקר הילדים וכן גם הרצון להבהיר לצדדים כי לפעמים צריך לזכור את התקופות הטובות והדברים הטובים שנוצרו כתוצאה מהקשר וחיי הנישואין.

מחפשים עורך דין גירושין? או עורך דין בדיני משפחה? התקשרו אלינו 1-700-702-755!

משרד עורכי דין מלכא ושות' מתעסק רבות בליווי בתחום המשפחה והגירושין והן בתחומי הצוואה, הירושה והסכם ממון.

הכותב היינו עורך דין בדיני משפחה / גירושין ממשרד עורכי דין מלכא ושות'.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

עורך דין דיני משפחה – מלכא ושות' משרד עורכי דין:

מלכא ושות' משרד עורכי דין דיני משפחה | גירושין | צוואה | ירושה

מלכא ושות' משרד עורכי דין עורך דין דיני משפחה / ירושה

מלכא ושות' משרד עורכי דין היינו אחד המשרדים המובילים בארץ בתחום דיני המשפחה.

משדרנו מעסיק את מיטב עורכי הדין המומלצים בנושא דיני המשפחה, ונותן שירות דיסקרטי ואמין לקהל הלקוחות קרי המיוצגים.

מחפשים עורך דין דיני משפחה / ידועים בציבור / גירושין? פנו אלינו עוד היום!

למידע נוסף וייעוץ ללא התחייבות עם עורך דין משפחה / עורך דין ירושה / צוואה ניתן לפנות אלינו דרך הטלפון: 1-700-702-755 או דרך טופס צור קשר.

למשרדנו סניף ראשי בחיפה ושלוחות בתל-אביב, חפצי-בה ושת"פ בעפולה אך נותן מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ במגוון תחומי המשפט האזרחי וכן בענייני מזונות ידועים בציבור, הסכמי ממון, גירושין, דיני משפחה, צוואה, ירושה

בכל אחד מהתחומים עורכי הדין שלנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

אנו במשרד מלכא ושות' עורכי דין כאן לסייע לכם בדיסקרטיות ומקצועיות בזכות הניסיון שצברנו במהלך השנים.

מחפשים עורך דין לדיני משפחה / עורך דין ירושה? מלכא ושות' לשירותכם!

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

לפרטים ומידע נוסף מאת עורכי דין לייצוג וליווי בתחום עורך דין גירושין / דיני משפחה / הסכם ממון / ידועים בציבור / צוואה/ עורך דין ירושה ובנושאים נוספים הנכם מוזמנים ליצור קשר:

דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755.

5/5 - (26 הצבעות)