ישנן עילות רבות לפסילת צוואה. חלק מן העילות מפורטות בחוק וחלקן מפורטות בפסיקה הענפה בנושא זה אשר התגבשה עם השנים על ידי ביהמ"ש השונים בארץ. כמובן שהעילות לפסילת צוואה משתנות בהתאם לסוגי הצוואה השונים המוכרים בחוק. מאחר והצוואה הנפוצה ביותר הינה צוואה בפני עדים, להלן רשימה מתומצתת של מצבים אשר יכולים בנסיבות מסוימות להוות עילה לפסילת צוואה להלן מס' טענות לפסלות צוואה:
1. כאשר אחד או יותר מן היורשים גורם למצווה להוריש לו רכוש ע"י איומים על המוריש או תחת אונס לערוך צוואה אשר אינה תואמת את רצונותיו האמיתיים של המצווה.
2. כאשר המצווה מולך שולל באמצעות תחבולה או תרמית כלשהי מצד היורש, ובעקבות התנהגות פסולה זו מצווה לאותו אדם חלק זה או אחר מנכסיו.
3. כאשר בצוואה מצוינת הוראה אשר אין ספק שנכתבה בטעות ע"י המצווה.
4. כלומר, במקרה שבו לא ניתן להבין מהצוואה ומהכתוב בה מיהם היורשים ומהם הנכסים שהתכוון המצווה להוריש להם, לא ניתן להוציא את הצוואה אל הפועל והמשמעות היא שצוואה זו תהיה בטלה.
5. כאשר אחד או יותר מן הנהנים עפ"י הצוואה (היורשים) משפיע בצורה בלתי הוגשת על המצווה, על מנת שיוריש לו את נכסיו, כולם או חלקם. חשוב לציין שעל פי הפסיקה הנרחבת בתחום, לא כל השפעה של היורש על המצווה תחשב השפעה בלתי הוגנת ולכן יש לבחון כל מקרה ומקרה לגופו, בטרם מנסים לפסול צוואה בטענה לקיומה של השפעה בלתי הוגנת.
6. כל צוואה אשר אינה ערוכה בהתאם לדרישות החוק והפסיקה בישראל, הינה בלתי תקפה ולא ניתן יהיה לאכוף את האמור בה.
בנוסף לאמור ישנן טענות נוספות שאפשר לטעון לפסלות הצוואה ואשר יכולה למנוע מקיום צוואה אשר קיים חשש ממשי כי נעשתה בדרך ו/או לצורך שאינו ראוי ו/או חוקי.
הכותב הינו ממשרד מלכא ושות' עורכי דין המתעסק בנדל"ן, דיני משפחה, ירושה, עו"ד צוואות ומשפט אזרחי.
* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

משרד עורכי דין מלכא ושות' – מי אנחנו?

בדיקת תביעות חוב טרם הכרזה על פשיטת רגל - עורך דין מלכא ושות'מחפשים עורך דין דיני משפחה, המומלץ בטיפול הליך גירושין ? פנו אלינו ואנו ב-משרד עורכי דין מלכא ושות' נדאג ללוות אתכם בתהליך הגירושין.

עורכי הדין ב-משרד עורכי הדין מלכא ושות' נותנים מענה במגוון רחב של תחומים, למשרדנו יש סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל אביב, אך אנו נותנים מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ, מצפון ועד דרום.

ניתן למצוא ברחבי האתר עוד תחומים משפטיים רבים כמו: הוצאה לפועל, דיני עבודה,דיני משפחה ועוד רבים אחרים, בכל אחד מהתחומים עורכי הדין שלנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

לפרטים ומידע נוסף הנכם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755

אין למלכא משרד עורכי דין דירוג כעת.