תאונת דרכים בעת שירות צבאי – חוק הנכים:

תאונת דרכים בעת שירות צבאי היינו מאמר שמטרתו לסייע לכם בהבנה בנוגע לפיצויים ולתהליך המשפטי הנדרש.

חוק הנכים (תגמולים ושיקום), תשי"ט-1959 קובע, כי "רואים חבלה שאירעה לחייל או לחייל משוחרר כחבלה שאירעה בתקופת שירותו עקב שירותו גם אם היא נגרמה בדרך אל המחנה או ממנו ובלבד ששהותו מחוץ למחנה היתה כדין ולא חלו בדרך הפסקות או סטיות של ממש שאין להן קשר עם השירות או עם הדרך אל המחנה או ממנו. לגבי חייל השוהה בחופשה, רואים חבלה כאמור רק אם נגרמה בדרכו מן המחנה אל יעד חופשתו או בדרכו אל המחנה מיעד חופשתו...".

תאונת דרכים בעת שירות צבאי – רקע:

תאונת דרכים בעת שירות צבאי - תאונת דרכים בצבא | פיצוי על תאונת דרכים בצבא

היוצא מכך, כי חייל שנפגע בתאונת דרכים בעת שירותו ועקב שירותו, יכול להגיש תביעה לאגף שיקום להכרתו כנכה, ואולם יכול החייל להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח המבטחת את הרכב.

על מנת לקבל תגמולים מאגף שיקום נכים חייב הנכה כי וועדה רפואית תקבע לו דרגת נכות בשיעור של 10% ומעלה, וכך אף אם תהיה החמרה במצבו יוכל אותו החייל להגיש בקשה להחמרת מצב בשלב מאוחר יותר בחייו.

ואולם, אם הנכות שנגרמה לחייל הינה פחותה מ-10% לא יהיה זכאי החייל לכל תגמול מאגף שיקום, ולכן במקרה כזה רצוי להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח בלבד.

דבר אחר, רצוי לקחת בחשבון כי משך הטיפול בתביעות כנגד חברת הביטוח הוא קצר יותר כאשר בדרך כלל הפיצוי הכספי מחברת הביטוח בדר"כ מובטח ואולם לא כך הדבר בטיפול מול אגף השיקום, אשר אורך זמן רב וכאמור במקרה שבו נקבעה דרגת נכות פחותה מ-10% לא מקבלים כל פיצוי.

על כן, טרם הגשת התביעה מומלץ לבחון את נסיבות התאונה וכן את דרגת הנכות אשר עתידה להיקבע.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

מלכא ושות' משרד עורכי דין – מי אנחנו?

תאונת דרכים בעת שירות צבאי - תאונת דרכים בצה"למחפשים עורך דין צבא ? פנו אלינו ואנו ב-מלכא ושות' משרד עורכי דין נדאג ללוות אתכם בתחום משרד הביטחון ובתחום תעבורה, אנו נבצע את ההליכים המשפטיים מול הגורמים הרלוונטיים בהתאם למקרה הנידון וכו'.

ניתן גם לפנות אלינו במגוון רחב של נושאים נוספים לדוגמה כאשר מחפשים עורך דין גירושין או עורך דין ביטוח לאומי או עורך דין תעבורה וכו'.

עורכי הדין ב-מלכא ושות' משרד עורכי דין נותנים מענה במגוון רחב של תחומים, למשרדנו יש סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל אביב, אך אנו נותנים מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ, מצפון ועד דרום.

ניתן למצוא ברחבי האתר עוד תחומים משפטיים רבים כמו: פשיטות רגל, גירושין,דיני עבודה ועוד רבים אחרים, בכל אחד מהתחומים עורכי הדין שלנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

לפרטים ומידע נוסף הנכם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755.

אין למלכא משרד עורכי דין דירוג כעת.