דחיית בקדחיית בקשה לביטול הסכם גירושין - לשון החוקשה לביטול הסכם גירושין – לשון החוק

ב- תה"ס (ראשל"צ) 355-09-12 י.ר. נ' מ.ר. –  דן ביהמ"ש בתביעה לביטול הסכם גירושין שקיבל תוקף של פסק דין על ידי מוטב זה בטענות לפגם ברצון שעניינם הטעיה ועושק.

 הצדדים נישאו זל"ז ביום 05.06.02 בטקס נישואים אזרחיים טרם עלייתם לישראל. הנתבע אימץ כדין את בתה היחידה של התובעת, כיום בגירה. לשניים לא נולדו ילדים משותפים.

הצדדים עלו לישראל בשנת 2004. לצדדים דירה הרשומה על שמם.

הבעל הגיש תביעה להתרת נישואין וכן תביעה לפירוק שיתוף. האישה הגישה כתב הגנה להתרת נישואין, לפיו הסכימה להתיר את נישואיה, וכרכה את חלוקת הרכוש, התנאי היה שהדירה תחולק באופן שווה.

ביום 01.05.12 ניתן פסק דין להתרת נישואין, ועוד באותו היום הוגשה בקשה מוסכמת לביטול פסק הדין כי הוא ניתן בשגגה וכי הצדדים מנהלים הליכי שלום בית. עוד באותו היום האישה הוזמנה למשרדו של ב"כ הבעל לחתימה על הסכם גירושין כשהיא מגיעה ללא ייצוג.

ביום שנערך ביום  9.5.12 הצהירו הצדדים כי חתמו על ההסכם מרצונם החופשי וכי הבינו את תוכנו, משמעותו ותוצאותיו. ביום 13.6.12 בוטל פסק הדין להתרת נישואין. לאחר מכן הגיש הנתבע בקשה נוספת להתרת נישואין וביום 08.04.13 הותרו נישואי הצדדים עפ"י פסק דין.

טענות האישה בקצרה : סברה כי ב"כ הבעל מייצג את האינטרסים של שניהם וכי מדובר בהסכם לחיים משותפים ושלום בית. על פי ההסכם היא העבירה ללא תמורה 30% מזכויותיה בדירה לידי הבעל. אינה דוברת או מבינה עיברית. ב"כ הבעל תרגם לה את ההסכם לשפה הרוסית. לא ברור כיצד ב"כ הבעל יכול לתרגם לשפה הרוסית כאשר הוא מייצג אינטרסים מנוגדים.

טענות הבעל בקצרה: היו לו כספים משמעותיים שנצברו על ידו טרם נישואיו. יש לו הסכמים אשר נועדו לשמור על רכושו מלפני הנישואין. התובעת חתמה בפני נוטריון על התחייבות לפיה לא יהיו לה טענות לגבי כספי הנתבע. התובעת חתמה על ההסכם בשתי שפות, וזאת לאחר שההסכם נמסר לה שבוע קודם לכן.

ביהמ"ש דוחה את תביעתה של האישה לביטול ההסכם וקובע כי:

הלכה היא שהמבקש לבטל הסכם גירושין שאושר ושניתן לו תוקף של פסק דין בשל פגם ברצון, נידרש לעמוד בנטל ראיה גבוה, זאת בשל אופיו הסופי וההסכמי של הסכם הגירושין בין הצדדים שקיבל תוקף של פסק דין. החשיבות הרבה שיש לייחס לערך של סופיות הסכם הפשרה כהסדר המסיים את הסכסוך בין הצדדים.

בהתאם לפסיקה הרווחת, לא בנקל תתקבלנה טענות שעניינן "פגם ברצון" כנגד פסק הדין המעניק תוקף להסכם גירושין זאת לאחר שבית המשפט התרשם ש: "שני הצדדים הבינו בדיוק במה מדובר".

הכותב הינו ממשרד מלכא ושות' עורכי דין המתעסק בדיני משפחה, גירושין, צוואות וירושות.

אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי אלא כמידע כללי בלבד.

משרד עורכי דין מלכא ושות' – מי אנחנו?

בדיקת תביעות חוב טרם הכרזה על פשיטת רגל - עורך דין מלכא ושות'מחפשים עורך דין דיני משפחה ? פנו אלינו ואנו ב-משרד עורכי דין מלכא ושות' נדאג ללוות אתכם בתהליך הגירושין.

עורכי הדין ב-משרד עורכי הדין מלכא ושות' נותנים מענה במגוון רחב של תחומים, למשרדנו יש סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל אביב, אך אנו נותנים מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ, מצפון ועד דרום.

ניתן למצוא ברחבי האתר עוד תחומים משפטיים רבים כמו: הוצאה לפועל, דיני עבודה,דיני משפחה ועוד רבים אחרים, בכל אחד מהתחומים עורכי הדין שלנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

לפרטים ומידע נוסף הנכם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755

אין למלכא משרד עורכי דין דירוג כעת.