מאמר על ביטוח לאומי ותאונות אישיות

לייעוץ משפטי ללא התחייבות בתחום המקרקעין

התקשרו אלינו 1-700-702-755!

 

תביעת ביטוח לאומי במקרה של תאונות אישיות

נפגעתם בתאונה שאינה במסגרת עבודה ושאינה תאונת דרכים? דעו כי אתם זכאים להגיש תביעה לביטוח הלאומי לקבלת תגמולים. את התביעה חשוב לבצע עם ליווי וסיוע של עורך דין ביטוח לאומי תאונות אישיות ממשרד עורכי דין מלכא ושות'.

מה מוגדר כתאונה אישית?

הגדרת "תאונה אישית" משתנה בהתאם לנסיבות ולגורם המבטח, בין אם מדובר בביטוח לאומי או בביטוח פרטי.

במסגרת ביטוח לאומי, תאונות אישיות מוגדרות באופן הבא:

 • תאונה אישית מוגדרת כאירוע פתאומי ובלתי צפוי שגרם לפגיעה גופנית.
 • התאונה אינה תאונת עבודה או תאונת דרכים.
 • התאונה התרחשה בישראל.
 • כתוצאה מהתאונה נגרמה פגיעה גופנית שגרמה לאובדן כושר עבודה.
 • זכאים להגיש את התביעה תושבי ישראל וכן תיירים וסטודנטים זרים שעונים על תנאי הזכאות.

במסגרת ביטוח פרטי,  הגדרת "תאונה אישית" רחבה יותר, עשויה להשתנות בין פוליסות ביטוח שונות, ויכולה לכלול אירועים כמו: החלקה ונפילה, פגיעה כתוצאה מאלימות, פגיעה כתוצאה מתאונת ספורט, פגיעה כתוצאה מאסון טבע, פגיעה כתוצאה מתאונת דרכים (במידה והביטוח כולל כיסוי לכך).

סוגי התגמולים שביטוח לאומי מספק לנפגעי תאונות אישיות

תחת הכותרת תאונות אישיות ביטוח לאומי ניתן לקבל סוגים שונים של תגמולים:

 • דמי פגיעה: תשלום חודשי עבור ימי אי עבודה כתוצאה מהתאונה.
 • קצבת נכות: תשלום חודשי קבוע במקרים של נכות צמיתה שנגרמה כתוצאה מהתאונה.
 • השתתפות בהוצאות רפואיות: החזר הוצאות רפואיות כתוצאה מהתאונה.
 • שיקום מקצועי: סיוע בהכשרה מקצועית ובחזרה לשוק העבודה.

הגשת תביעה לביטוח לאומי בגין תאונות אישיות

ניתן להגיש תביעה לביטוח לאומי בגין תאונות אישיות בשני אופנים. ניתן להגישה באופן מקוון באתר הביטוח הלאומי, וכן ניתן להגיש תביעה באופן ידני בסניף הביטוח הלאומי. את התביעה יש להגיש בתוך 90 ימים מיום התאונה.

בכל מקרה יש למלא טופס תביעה בקפידה ולצרף אליו את מסמכים רלוונטיים לרבות תעודות זהות, אישור רפואי על הפגיעה, אישורים על ימי מחלה ואישורים על הוצאות רפואיות, ולא אחת יש להגיש גם תלושי שכר, אישור מהמעסיק ועוד.

חשוב לציין שגובה התגמולים נקבע בהתאם לחומרת הפגיעה, לגובה ההשתכרות ולאובדן כושר העבודה. אי לכך מומלץ לפנות כמה שיותר מהר ממועד התאונה לעורך דין ביטוח לאומי על מנת להגדיל את הסיכויים להצלחת התביעה.

חשיבות עורך דין בתביעות תאונות אישיות מול ביטוח לאומי

יש לדעת כי הגשת תביעה לביטוח לאומי בגין תאונות אישיות עשויה להיות מורכבת ומאתגרת. הביטוח הלאומי הינו גוף גדול ובירוקרטי, וישנם נהלים רבים וכללים שיש לעמוד בהם. עורך דין ביטוח לאומי מנוסה ומקצועי יכול לסייע לכם רבות בתהליך הגשת התביעה ובהגדלת הסיכויים להצלחה. הוא יסייע לכם להתמודד עם הבירוקרטיה, יכין את התביעה באופן מקצועי וייצג אתכם בוועדות רפואיות ובבית הדין לעבודה.

 • ייעוץ משפטי: עורך דין יכול לבחון את המקרה שלכם ולקבוע האם אתם זכאים להגיש תביעה לביטוח לאומי. כמו כן הוא יסביר לכם את תנאי הזכאות, את סוגי התגמולים להם אתם עשויים להיות זכאים ואת הדרך להגשת התביעה.
 • הכנת תביעה מקצועית: עורך דין ידע למלא את טופס התביעה באופן מדויק ויסודי, תוך צירוף כל המסמכים הנדרשים. כמו כן הוא ינסח את טענותיכם בצורה משכנעת ויתמוך אותן בראיות רלוונטיות.
 • ייצוג בוועדות רפואיות: במקרים רבים, תצטרכו להתייצב בפני ועדה רפואית של הביטוח לאומי. עורך דין יכול לייצג אתכם בוועדה ולהציג את מצבכם הרפואי בצורה מקצועית.
 • ניהול מו"מ מול הביטוח לאומי: עורך דין מנוסה יכול לנהל משא ומתן עם הביטוח לאומי
 • הגשת ערעור: אם תביעתכם נדחתה, עורך דין יכול לערער על ההחלטה בבית הדין לעבודה.

תביעת תאונות של תלמידים (ביטוח ענבל) כתביעת תאונות אישיות

יש לדעת כי במקרה של תאונות אישיות של תלמידים, הם מכוסים על ידי ביטוח ענבל. הביטוח מכסה פגיעות גופניות שנגרמו כתוצאה מתאונה, בין אם התאונה התרחשה בבית הספר, בבית או במהלך פעילות חוץ בית ספרית. תביעות אלו המוגשות לביטוח ענבל כוללות גם הן גמולים שונים שגובהם נקבע בהתאם למידת חומרת הפגיעה ולאובדן כושר לימוד.

התגמולים כוללים:

 • דמי פגיעה: תשלום חודשי עבור ימי אי לימודים כתוצאה מהתאונה.
 • קצבת נכות: תשלום חודשי קבוע במקרים של נכות צמיתה שנגרמה כתוצאה מהתאונה.
 • השתתפות בהוצאות רפואיות: החזר הוצאות רפואיות כתוצאה מהתאונה.
 • שיקום מקצועי: סיוע בהכשרה מקצועית ובחזרה לשגרת הלימודים.

בנוסף לכך, אם התלמיד מחזיק בביטוח תאונות אישיות פרטי, ניתן להגיש תביעה מול חברת הביטוח, כאשר תנאי הזכאות והיקף התגמולים נקבעים בהתאם לפוליסת הביטוח. כמו כן, במקרים מסוימים ניתן להגיש תביעה לביטוח לאומי בגין תאונות תלמידים.

במקרים חמורים של רשלנות שגרמו לתאונה, ניתן לשקול הגשת תביעה אזרחית כנגד הגורם האחראי. התביעה תתנהל בבית המשפט המחוזי על ידי עורך דין נזיקין. בכל מקרה, גם בתביעת תאונות אישיות של תלמידים מומלץ להיעזר בעורך דין תאונות אישיות על מנת להגדיל את הסיכויים להצלחה.

משרד עורך דין מומלץ לתביעות אתונות אישיות מול ביטוח לאומי

מלכא ושות' משרד עורכי דין ביטוח לאומי תאונות אישיות

מלכא ושות' משרד עורכי דין עורך דין ביטוח לאומי תאונות אישיות

נפגעתם בתאונה אישית ואתם רוצים הגיש תביעה לביטוח לאומי? מחפשים משרד עורכי דין מנוסה בתחום? כדאי לכם ליצור עם משרד עורכי דין מלכא ושות' המחזיק ניסיון עשיר בכל הקשור לתביעות ביטוח לאומי, תאונות עבודה ותאונות אישיות.

במשרד יבדקו את זכאותם להגשת תביעה לביטוח לאומי בגין תאונה אישית, ויסייעו לכם בהגשת התביעה ובייצוג מול ביטוח לאומי במטרה לממש את מלוא הזכויות שלכם ולקבל את מירב התגמולים המגיעים לכם כחוק.

לשירותי עורך דין ביטוח לאומי תאונות אישיות ולקבלת עוד מידע ויעוץ מקצועי בנושא צרו קשר עם משרד עורכי דין מלכא ושות' בטלפון 1-700-702-755

5/5 - (24 הצבעות)