טעות בהבנת הרפורמה החדשה בהליכי פשיטת רגל – טעות בהבנת הרפורמה החדשה בהליכי פשיטת רגל – הקדמה:

טעות בהבנת הרפורמה החדשה בהליכי פשיטת רגל היינו מאמר שמטרתו לסייע בהבנת הרפורמה החדשה בהליך פשיטת רגל.

לאחרונה קיבל משרדנו עשרות פניות בנושא הרפורמה החדשה בפשיטת רגל טעות נפוצה אשר ניתן לראות גם במאמרים המשפטיים השונים שרצים ברשת מציגים מצג שווא לפיו החייב מקבל הפטר מחובותיו כבר לאחר 18 חודשים.

למעשה לא כך הם פני הדברים כל זאת מאחר וקיימת טעות מהותית בהבנת הרפורמה החדשה.

ראשית נסביר בקצרה את הליך פשיטת הרגל כאשר בקשה זו מוגשת על ידי החייב, נדרש החייב להגיש את מלוא המסמכים עם תצהירים ובקשה מפורטת למשרדי כונס הנכסים שבאזור מגורי החייב.

לאחר עיון במסמכים ובדיקתם מוציא כונס הנכסים דרישה לתשלום אגרה בסך של 1,600 שקלים ורק לאחר תשלום האגרה יש להגיש את הבקשה לבית המשפט המחוזי שבאזור מגורי החייב.

לאחר הגשת הבקשה לבית המשפט המחוזי מעניק בית המשפט לכונס הנכסים כ-30 יום לצורך מתן תגובה הנוגעת לעניין קביעת הגבלות וקביעת צו תשלומים לטובת קופת הכינוס.

ככל שמתעוררת מחלוקת בין בא כוח החייב לכונס בדבר ההגבלות וצו התשלומים החודשי מוגשות תגובות או תשובות הדדיות שבסופן מחליט בית המשפט על גובה צו התשלומים.

ראוי לציין כבר עתה כי רצוי להגיש כבר בבקשה הראשונה בקשות נוספות כגון: ביטול הגבלת הרישיון, בקשה לניהול עסק עצמאי, בקשה להקצבת מזונות וכל בקשה אחרת המצריכה את אישור בית המשפט.

טעות בהבנת הרפורמה החדשה בהליכי פשיטת רגל – הרפורמה החדשה בפשיטת הרגל אינה חוק כתוב:

טעות בהבנת הרפורמה החדשה בהליכי פשיטת רגל - רפורמה פשיטת רגל | רפורמה חדשה פשיטת רגל | רפורמה הליך פשיטת רגל

לאחר מתן החלטה על ידי בית המשפט מקבל החייב הגדרה של "צו כינוס זמני" דהיינו מרגע זה בית המשפט ממנה מנהל מיוחד לצורך חקירת החייב והתחקות אחר נכסיו ובדיקה מעמיקה אודות נסיבות יצירת החובות.

כאמור כאן מתחילה הרפורמה החדשה כחלק מאותה החלטה לצו כינוס זמני קובע בית המשפט תאריך דיון לעוד 18 חודשים לצורך הכרזה ותוכנית פירעון.

למעשה על החייב מוטלת החובה להגיש דוח דו חודשי של הוצאות והכנסות של התא המשפחתי וכן על מייצג החייב לנסות ולהכין את החייב לחקירה במשרדי המנהל המיוחד,

חשוב לציין כי במידה ונמסרים הצהרות כוזבות בזמן ההליך והדבר מתגלה עלול בית המשפט להפסיק את התהליך באופן מיידי גם ללא המתנה לתאריך הדיון שנקבע.

בנוסף לאמור, ובמהלך תקופת 18 החודשים מנסים הצדדים להגיש לבית המשפט תוכנית פירעון מוסכמת שבסופה יזכה החייב להפטר מחובותיו.

כאן מתחילה הטעות תוכנית הפירעון מתחילה רק לאחר הכרזת החייב כפושט רגל דהיינו החייב לא מסיים את התהליך לאחר 18 חודשים כי אם למעשה רק לאחר תקופת 18 החודשים מתחילה למעשה תוכנית הפירעון.

יש לציין כי, ככל והחייב מסוגל להשיג את הסכום הכולל שנקבע בתוכנית הפירעון אם באמצעות בני משפחה ואם באמצעות חברים אזי יכול לבקש החייב לשלם את תוכנית הפירעון שאושרה על ידי בית המשפט במלואה ובכך למעשה ההפטר המותנה אותו קיבל החייב בתוכנית הפירעון יעבור למעשה ויוגדר כהפטר חלוט.

בסיכומו של דבר, הרפורמה החדשה היא לא חוק כתוב למעשה מדובר במהלך מבורך של כונס הנכסים אשר דאג להגדיר זמנים לצורך ניהול ההליך בכדי לייעל את ההליכים ולאפשר לחייב לפתוח דף חדש בחייו המערכת למדה עם השנים כי אדם שנמצא בהליכי פשיטת רגל עשרות שנים אינו מממש את פוטנציאל השתכרותו האמתי ובכך למעשה תורם פחות למערכת הכלכלית הכוללת.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

טעות בהבנת הרפורמה החדשה בהליכי פשיטת רגל – מלכא ושות' משרד עורכי דין

טעות בהבנת הרפורמה החדשה בהליכי פשיטת רגל - רפורמה חדשה הליך פשיטת רגל | רפורמה חדשה בהליכי פשיטת רגל | עורך דין פשיטת רגלמחפשים עורך דין פשיטות רגל ?

פנו אלינו ואנו ב-מלכא ושות' משרד עורכי דין נדאג ללוות אתכם בתחום פשיטות רגל,

אנו נבצע את ההליכים המשפטיים מול הגורמים הרלוונטיים בהתאם למקרה הנידון וכו'.

ניתן גם לפנות אלינו במגוון רחב של נושאים נוספים לדוגמה: עורך דין גירושין ,עורך דין ביטוח לאומי ועוד.

עורכי הדין ב-מלכא ושות' משרד עורכי דין נותנים מענה במגוון רחב של תחומים.

למשרדנו יש סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל אביב, אך אנו נותנים מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ, מצפון ועד דרום.

בנוסף כאשר מחפשים עורך דין בכל רחבי הארץ אנו ב-מלכא ושות' משרד עורכי דין הפתרון עבור עורך דין בתל אביב, עורך דין בחיפה ובכל עיר ברחבי מדינת ישראל.

ניתן למצוא ברחבי האתר עוד תחומים משפטיים רבים כמו: ביטוח לאומי, גירושין,דיני עבודה ועוד רבים אחרים,

בכל אחד מהתחומים עורכי הדין שלנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

לפרטים ומידע נוסף הנכם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755.

5/5 - (1 הצבעה)