בקשה לחייב מוגבל באמצעים לאחר דחיית בקשת פשיטת רגל – הקדמה:

בקשה לחייב מוגבל באמצעים בפשיטת רגל היינו נושא מוכר במשרד עורכי הדין מלכא ושות'.

לאחרונה פונים למשרדנו חייבים רבים בטענה כי לאחר שנדחתה בקשתם להכרזה כפושטי רגל נדחית גם בקשתם להכרה כחייבים מוגבלים באמצעים ולאיחוד תיקים בעיקר בשל נסיבות שאינן תואמות בתכליתן את מהות התקנות ו/או חוק ההוצל"פ שנועד גם להגן על החייב.

בקשה לחייב מוגבל באמצעים - עורך דין פשיטת רגלבקשה לחייב מוגבל באמצעים לאחר דחיית בקשת פשיטת רגל – מדוע?

אחת הטענות / ההחלטות השכיחה ביותר בינה ביחס לטענה כי אין תועלת בניהול הליכי ההוצל"פ, לפיכך  נקבע לא פעם בפסיקה כי, לא די בכך שאין תועלת בניהול הליכי ההוצאה לפועל, בשל היחס בין גובה החובות לגובה צו התשלומים המוצע על ידי החייב, אלא על רשם ההוצאה לפועל להמשיך ולבחון האם יהיה בפנייה להליכי פשיטת רגל משום תועלת לחייב, וזאת ייעשה לאחר קביעת צו התשלומים  שיינתן לגופו של עניין.

כפועל יוצא במידה והחייב אינו יכול לשוב להליכי הפש"ר בשל נסיבות הדחייה יש לבחון פוזיטיבית את יכולת החייב וכן לבקש את עמדת הזוכים לעמדתם האם לחזור ולחדש את תיק האיחוד.

לא ניתן להשאיר את החייב לחסדי הנושים ולמנוע ממנו את ההגנות הקבועות בחוק עם זאת מחובתו של החייב יהיה להציג פרוטוקולים והחלטות שניתנו בהליך פשיטת הרגל לצורך מתן שיקול כולל לרשם.

ראוי להבהיר כבר עתה כי סמכות רשם ההוצאה לפועל היא סמכות שבשיקול דעת המאפשרת לו לשקול ולאזן בין כלל השיקולים של כל מקרה על פי נסיבותיו וכפועל יוצא סמכותו של רשם ההוצאה לפועל שיקול הדעת שלא להכריז על חייב כמוגבל באמצעים, גם כאשר הוא אינו יכול לפרוע את חובותיו בתקופה העולה על התקופות הנקובות בסעיף 69ג(א) לחוק ההוצאה לפועל, התשכ"ז – 1967.

בקשה לחייב מוגבל באמצעים - עורך דין פשיטות רגלבקשה לחייב מוגבל באמצעים לאחר דחיית בקשת פשיטת רגל – לסיכום:

לאור כל האמור לעיל מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתעסק בתחומים הוצאה לפועל ופשיטות הרגל בכדי לנסות ולהימנע ככל האפשר מקבלת החלטה נוגדת שתצריך את החייב להגיש ערעור לביהמ"ש.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

משרד עורכי דין מלכא ושות' – מי אנחנו?

ניהול הליכי פשיטת רגל - עורך דין מלכא ושות'מחפשים עורך דין פשיטת רגל ? פנו אלינו ואנו ב-משרד עורכי דין מלכא ושות' נדאג ללוות אתכם בתהליך פשיטת רגל , אנו נמלא את הטפסים ונבצע את ההליכים מול הרשויות בנושא פשיטות רגל וכו'.

עורכי הדין ב-משרד עורכי הדין מלכא ושות' נותנים מענה במגוון רחב של תחומים, למשרדנו יש סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל אביב, אך אנו נותנים מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ, מצפון ועד דרום.

ניתן למצוא ברחבי האתר עוד תחומים משפטיים רבים כמו: הוצאה לפועל, דיני עבודה,דיני משפחה ועוד רבים אחרים, בכל אחד מהתחומים עורכי הדין שלנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

לפרטים ומידע נוסף הנכם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755.

אין למלכא משרד עורכי דין דירוג כעת.