סירוב הבנק לפתיחת חשבון בנק למוסד פיננסי / ציינג' / פינטק

מאמר מאת עורך דין בנקים.

תתי נושאים: נש"פ / נש"מ / פתיחת חשבון / סירוב פתיחת חשבון ציינג' / סירוב פתיחת חשבון פינטק / סירוב פתיחת חשבון נותן שירותים פיננסיים / סירוב בנק לפתיחת חשבון

לייעוץ משפטי ללא התחייבות בתחום דיני הבנקאות,

התקשרו אלינו 1-700-702-755!

במאמר זה נדון בסוגיה אחת הנוגעת למניעת הבנקים במתן אפשרות לנותני שירותי מטבע או נותני שירות פיננסיים לפתוח חשבון בנק, זאת חרף העובדה שהמדינה אפשרה ואף העניקה לאותם דורשים את הרישיון המיוחל מרשות שוק ההון.

חייבים? פנו אלינו לייעוץ משפטי עוד היום 1-700-702-755!

סירוב הבנק לפתיחת חשבון בנק לבעלי רישיון למתן אשראי

כאמור רבים פונים למשרדנו לאחר שקיבלו את הרישיון הנש"פ המיוחל או עוד בטרם הוציאו את הרישיון וזאת לצורך ליווי צמוד הן בהוצאת הרישיון והן לצורך פתיחת חשבון הבנק, חשוב להבהיר כבר בתחילת הדרך כי העובדה שמתקבל רישיון לנותן שירותי מטבע או נותן שירותים פיננסיים אינה בהכרח מאפשרת את פתיחת חשבון הבנק מה שבוודאי מונע את העיסוק בתחום.

בשים לב כי לבנקים יש דרישות משלהם לסוגיה זו ואינם מאפשרים לפתוח חשבון בקלות, ראשית נדגיש לכל בנק בישראל יש סניפים ייעודיים שרק בהם ניתן לפתוח חשבון בנק בתחום זה וזאת לצורך מניעת סיכונים.

כמו-כן, ודוגמא נוספת לשוני, בקבלת הרישיון יכול בן משפחה להופיע כקצין ציות עם זאת הבנקים במקרים רבים מונעים ואינם מאפשרים זאת ואף דורשים כי קצין הציות יהיה גורם חיצוני.

לאחרונה ניתן פס"ד ה"פ 32389-02-17, ע"י ביהמ"ש המחוזי בתל אביב שם נאמרו דברים חשובים ע"י כב' השופטת אסתר נחליאלי – חיאט שציינה כי שתיקת גורמי השלטון והמוסדות האמונים מול הבנקים יכולים לפגוע בחופש העיסוק ולאפשר לבנקים המונעים מאינטרסים אישיים למנוע פתיחת חשבון וזאת ללא התערבות של הפיקוח על הבנקים שראוי כי ידאג ויקפיד לגישת משרדנו על ההחלטות שניתנות כמעט באופן שרירותי ובטענות שאינן יכולות להחזיק מים.

עוד נקבע כך:

" "בשונה מהנטל הרגיל המוטל על בנק המסרב לתת שירות ללקוח, נכון וראוי להכביד את הנטל המוטל על הבנק המסרב לתת שירות לחברת פינטק מטעמים של איסור הלבנת הון… אין הבנק יכול להסתפק בהסתמכות באופן כללי על אופי פעילות ערטילאית פוטנציאלית שמפורטת במכתב המפקח על הבנקים כדי לסגור את חשבונה הפרטני של חברת פינטק. הנפת דגל אדום על-ידי הבנק אינה כשלעצמה בבחינת ראיה ברורה, קונקרטית חד-משמעית ומשכנעת. על הבנק להצביע על 'דבר מה נוסף' מוחשי – כמו פעילות חשודה קונקרטית או חוות דעת המאסדר הרלוונטי לגבי מידת הסיכון הגבוהה בנסיבות העניין".

מן הראוי להבהיר כי נכון שפס"ד מדבר על חברות פינטק אך כל העוסקים בתחום יודעים כי לא מדובר רק בחב' פינטק כי הקושי בפתיחת החשבון מורגש אצל כלל האנשים והחברות העוסקים בתחום והמחזיקים ברישיון נש"פ או נש"מ. על אחת כמה וכמה כאשר ביהמ"ש מאשר לחב' פינטק ששם הסיכון גבוה יותר אז בוודאי כאשר נדבר על חב' אחרות בתחום הפיננסיים הדבר יקל על פתיחת החשבון.

עוד ראוי להדגיש כי על הבנק קיימת החובה לנמק את סירובו ואף להגיב תוך זמן סביר, למעשה נקבע כי עליו להגיב תוך 7 ימים אך במרבית המקרים הדבר לוקח כ- 3 שבועות עד להשלמת מסמכים ו/או זימון לפגישה ראשונית.

מלכא ושות' משרד עורכי דין בנקים נמצא בכל העת עבור הפונים הרבים ומעניק שירות וליווי מקצועי ואנושי בתקווה להעניק מענה ראוי בכל הקשור לבעיות הנגרמות לציבור הרחב מול הגורמים הפיננסיים.

מחפשים עורך דין בנקים מקצועי ואמין בצפון, במרכז, בשפלה, בירושלים, בדרום ובשרון? התקשרו 1-700-702-755!

** אין באמור במאמר זה / טור דעה זה, בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

הכותב הינו עו"ד בנקים המתעסק בדיני בנקאות,פשיטת רגל, הליך חדלות פירעון וכו'.

מלכא ושות' משרד עורכי דין בנקים / משרד עורכי דין דיני בנקאות:

מלכא ושות' משרד עורכי דין בנקים - חיווי אשראי | BDI שלילי | סיכון אשראי גבוה | נתוני אשראי | סירוב הבנק לפתיחת חשבון בנק למוסד פיננסי

מלכא ושות' משרד עורכי דין בנקים

מלכא ושות' משרד עורכי דין מתעסק בתחום דיני בנקאות.

משרדנו מלווה לקוחות רבים הנמצאים בהליכי דיני בנקאות, תביעות נגד הבנקים, BDI שלילי ובסוגיות משפטיות נוספות בתחום דיני הבנקאות שחלקן קשורות לסירוב הבנק לפתיחת חשבון בנק.

פנו אלינו, אנו ב-מלכא ושות' משרד עורכי דין נדאג ללוות אתכם ולייעץ בתחומים פשיטת רגל ודיני בנקאות.

עורכי הדין ב-מלכא ושות' משרד עורכי דין נותנים מענה במגוון רחב של תחומים: דיני משפחה, דיני בנקאות, תאונות עבודה וכו'.

למשרדנו ישנו סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל אביב ועפולה.

אך אנו מספקים מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ, מצפון ועד דרום.

ניתן למצוא ברחבי האתר עוד תחומים משפטיים רבים כמו: פשיטת רגל, דיני בנקאות, הוצאה לפועל, תאונות עבודה ועוד רבים אחרים.

בכל אחד מהתחומים עורכי הדין שלנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

אנו במשרד מלכא ושות' עורכי דין כאן לסייע לכם בדיסקרטיות ומקצועיות בזכות הניסיון שצברנו במהלך השנים.

מחפשים עורך דין בנקים? מלכא ושות' לשירותכם!

למידע נוסף בנושא סירוב הבנק לפתיחת חשבון בנק ובנושאים נוספים בתחום דיני בנקאות פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

לפרטים ומידע נוסף מאת עורכי דין בתחום דיני בנקאות הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר:

דרך הטופס , או התקשרו למענה האנושי שלנו 24/7 במספר: 1-700-702-755.

5/5 - (26 הצבעות)