נתפסת בינשוף המשטרתי – הקדמה:

נתפסת בינשוף המשטרתי היינו מאמר בנושא נהיגה בשכרות , בדיקת הינשוף היא הבדיקה ממנה הנהגים חוששים וזאת מכיוון שבדיקה זו אינה דורשת היערכות מקדימה, מתבצעת בתוך מספר דקות ומביאה לתוצאות תוך מס' שניות.

נתפסת בינשוף המשטרתי - עורך דין נהיגה בשכרותנתפסת בינשוף המשטרתי – זכויות הנהג:

בדיקת האלכוהול המכונה גם בדיקת ינשוף ניתנת לביטול, מותר לסרב לבדיקת נשיפה בלתי חוקית ולא פעם גילו כי מכשיר הינשוף טועה בחלק ניכר מהמקרים.
לאחרונה ניתנו מס' פס"ד משמעותיים לעניין זה שלאור חשיבותם הוחלט ע"י הפרקליטות לערער על החלטות אלה ולהגיע גם לדיונים בעליון.
שנים רבות היה הייצוג המשפטי בעבירות של נהיגה בשכרות על פי בדיקות נשיפה או בדיקות אחרות, או אפילו במקרים של סירוב להיבדק, מקצוע משפטי מוזנח.

הנורמה המקובלת הייתה שהראיות שמביאה המשטרה אינן ניתנות לערעור, זולת אולי כשלים טכניים הנובעים מטעות במילוי הדו"ח, אי התאמה בין מסמכים שונים שהגישה המשטרה, או טעות אקראית בקיום נוהל הבדיקה הידוע אשר שימש את עורכי הדין על פי הרוב למיקוח מסוים על גובה העונש.

מקרי זיכוי היו נדירים וכולם כאחד התבססו על גילוי טעויות או מחדלים בעבודת השוטר.
במצב הרגיל כל נאשם הוא במסגרת חף מפשע עד שלא הוכחה אשמתו.

נתפסת בינשוף המשטרתי - עורך דין תעבורהנתפסת בינשוף המשטרתי – דבר החוק:

בעבירה של נהיגה בשכרות ועם תיקון מס´ 72 לפקודת התעבורה, המחוקק הפך את "נטל החזקה" כך שבפועל נאשם שמכשיר ה"ינשוף" מורה על היותו "שיכור", צריך למעשה להוכיח כי אינו שיכור ועל כתפיו של אותו הנאשם מוטל הנטל להוכיח זאת.

בנוסף, החוק קובע כי לשם הוכחת דבר הכרוך במומחיות יש להביא מומלץ מאותו התחום שיעיד על כך לאחר שיבדוק בעצמו את הדברים.

בדיקת מכשיר ה"ינשוף" על ידי מומלץ אשר עמד על המגבלות והבעיות הקיימות בכיול המכשיר ובשל אופי ההפעלה של המכשיר, כמו גם השינויים שהכניסה במכשיר משטרת ישראל, הוציאו את האמת לאור כפי שהתפרסמו בכל כלי התקשורת.

אז אם נתפסתם ונשלל רישיונכם בגלל בדיקת הינשוף ותוצאותיו מומלץ לפנות לעורך דין המתעסק בתחום ולקבל ייעוץ ראשוני בטרם הודאתכם במשטרה.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

משרד עורכי דין מלכא ושות' – מי אנחנו?

נתפסת בינשוף המשטרתי - עורך דין מלכא ושות'מחפשים עורך דין תעבורה ? פנו אלינו ואנו ב-משרד עורכי דין מלכא ושות' נדאג ללוות אתכם בנושא דיני תעבורה , אנו נמלא את הטפסים ונבצע את ההליכים מול הרשויות בנושא שכרות ותעבורה וכו'.

עורכי הדין ב-משרד עורכי הדין מלכא ושות' נותנים מענה במגוון רחב של תחומים, למשרדנו יש סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל אביב, אך אנו נותנים מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ, מצפון ועד דרום.

ניתן למצוא ברחבי האתר עוד תחומים משפטיים רבים כמו: הוצאה לפועל, דיני תעבורה,דיני עבודה ועוד רבים אחרים, בכל אחד מהתחומים עורכי הדין שלנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

לפרטים ומידע נוסף הנכם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755.

אין למלכא משרד עורכי דין דירוג כעת.