שכרות בתעבורה ודרישת המחוקק וביהמ"ש לניהול הליך תקין – הקדמה:

שכרות בתעבורה היינו מאמר בדבר זכויותיהם של הנהגים בישראל לפי דרישת המחוקק וביהמ"ש בשביל לאפשר לכל אזרח במדינת ישראל הליך תקין, רבים מהנהגים כלל לא מודעים לזכויותיהם בעת הבדיקה בעזרת מכשיר הינשוף אחת הסיבות לכך היא שבשל מגמה מתמשכת החלו בתי המשפט לקבוע דרישות / הנחיות לפיהן על המשטרה לפעול.

שכרות בתעבורה - עורך דין תעבורהשכרות בתעבורה – חשוב לבדוק!

ראשית, כאשר נעצר נהג אפילו לצורך בדיקה שגרתית ונדרש לבצע בדיקת נשיפה לגילוי אלכוהול בגופו עליו להסתכל ולוודא כי השוטר החליף את פיית הנשיפה.

שנית, בד"כ כאשר עולה חשד לשכרות נדרש הנהג לבצע סדרה של פעולות הנקראות דו"ח מאפיינים ודו"ח זה מצטרף למעשה לחומר החקירה.

שכרות בתעבורה - עורך דין דיני תעבורהשכרות בתעבורה – הוראת בית המשפט:

מרגע זה על הנהג חשוב לדעת כי קיימת הוראה של בית המשפט העליון כפי שנקבעה ברע"פ 3807/11 מדינת ישראל .נ. ארביב  (להלן – פסק דין ארביב), בדבר "חובת היידוע" ביחס לחשוד המואשם בנהיגה בשכרות.

למעשה "חובת היידוע" שנקבעה בפסק דין ארביב, נועדה לאפשר לנהג ששוחרר לדרכו לפנות לייעוץ משפטי מטעמו, ולשקול עריכת בדיקות מעבדה על חשבונו על מנת לשלול את תוצאות בדיקות השכרות שנערכו לו,  ובכלל זה בדיקת המאפיינים.

שכרות בתעבורה - עורך דין שכרותשכרות בתעבורה – לסיכום:

ראוי להדגיש: כבר עתה כי מאחר ואלכוהול נעלם יחסית מהר במחזור הדם קיימת חשיבות עליונה לפעול במהירות האפשרית לצורך פניה לביצוע בדיקת דם בכדי לאפשר לביהמ"ש שידון בתיק להיווכח בתוצאה האמתית הקרובה ככל הניתן למועד האירוע, כאמור ככל שיחלוף הזמן סביר לוודאי שלא תתקבל בדיקת הדם כראיה מרכזית.

עוד ראוי לציין: כי בבחינת תיק תעבורה / שכרות ראשית יש לבחון את תקינות מכשיר הנשיפה וכמובן לחקור את מיומנות המפעיל השאלות שמתעוררות לא פעם הן האם נבדק ע"י המפעיל כי הנהג לא שתה, לא אכל, לא עישן ולא הקיא 15 דקות לפני ביצוע הבדיקה.

חשוב לציין: כי כאשר הנהג כופר באשמה על המדינה / התביעה להציג "תעודת עובד ציבור" בדבר תקינות המכשיר וכן את פלט הכיול המקורי של המכשיר.

קיימת חשיבות עליונה בבדיקת הנתונים מאחר ולא פעם הוכח כי כאשר לא פועלים בהתאם לנהלים אפשר לקבל שלל תוצאות סותרות שעלולות להאשים גם אדם שכלל לא שתה או שתה מעט מאוד.

כעולה וכמפורט לעיל קיימת חשיבות עליונה בערנות הנהג למתרחש בזמן בדיקת הנשיפה ואף בבדיקת המאפיינים והדבר בסופו של יום עלול / יכול להביא לזיכויו.

* אין באמור במאמר זה בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

משרד עורכי דין מלכא ושות' – מי אנחנו?

שכרות בתעבורה - עורך דין מלכא ושות'מחפשים עורך דין תעבורה ? פנו אלינו ואנו ב-משרד עורכי דין מלכא ושות' נדאג ללוות אתכם בנושא דיני תעבורה , אנו נמלא את הטפסים ונבצע את ההליכים מול הרשויות בנושא שכרות ותעבורה וכו'.

עורכי הדין ב-משרד עורכי הדין מלכא ושות' נותנים מענה במגוון רחב של תחומים, למשרדנו יש סניף ראשי בחיפה ושלוחה בתל אביב, אך אנו נותנים מענה וליווי משפטי ללקוחות מכל הארץ, מצפון ועד דרום.

ניתן למצוא ברחבי האתר עוד תחומים משפטיים רבים כמו: הוצאה לפועל, דיני תעבורה,דיני עבודה ועוד רבים אחרים, בכל אחד מהתחומים עורכי הדין שלנו נותנים ליווי משפטי צמוד לכל לקוח ולקוח.

למידע נוסף פנה/י אלינו ללא כל התחייבות מצידך וקבל/י יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות, אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה.

לפרטים ומידע נוסף הנכם מוזמנים ליצור קשר דרך הטופס , או התקשרו: 1-700-702-755.

אין למלכא משרד עורכי דין דירוג כעת.